< sekcia Regióny

Polícia zatkla vo Zvolene dvoch mužov priamo pri predaji drog

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na území celej Slovenskej republiky a predovšetkým v okresoch Banskobystrického kraja predávali kokaín a extázu.

Zvolen 11. júla (TASR) - V okrese Zvolen zatkli v utorok (10.7.) večer policajti pri predaji drog dvoch mužov. V súčasnosti už 26-ročný muž z okresu Žiar nad Hronom a 32-ročný muž z Prievidze čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi v spolupáchateľstve.

"Obvinení od začiatku tohto roka až do súčasnosti, na území celej Slovenskej republiky a predovšetkým v okresoch Banskobystrického kraja, bez povolenia prechovávali a následne za účelom finančného zisku odpredávali ďalším odberateľom drogy, a to kokaín a extázu," informovala banskobystrická policajná krajská hovorkyňa Mária Faltániová.

Pri ich zadržaní zaistila na mieste polícia väčšie množstvo neznámych látok. Predbežným skúmaním podľa Faltániovej zistila, že ide o viac ako kilogram kokaínu a takmer 2000 tabliet extázy. "Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvinených umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Za takýto závažný zločin hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov," dodala hovorkyňa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.