Slovensko

A. Danko predložil parlamentu definíciu antisemitizmu

Snemovňa bude o návrhu rokovať na októbrovej schôdzi.

Radíme: Na jeseň treba byť na cestách opatrnejší, pripomína polícia

Policajti odporúčajú používať stretávacie svetlá. Sychravé počasie, hmly a oveľa slabšie svetlo totiž spôsobujú, že na cestách je zlá viditeľnosť.

Pred 170 rokmi vznikla Prvá Slovenská národná rada

V júli revolučného roku 1848 poprední predstavitelia slovenského národnopolitického hnutia začali pripravovať prvé ozbrojené povstanie Slovákov.

Predajňa Mountfieldu v Martine sa sťahuje do nového

Spoločnosť Mountfield otvorí vo štvrtok 20. septembra 2018 novú predajňu v areáli nákupného centra Campo di Martin v Martine na Jilemnického ulici 11453/63B. Na zákazníkov čaká príjemný, moderný interiér s celkovou plochou 1 420 m2 a s cca 30 parkovacími miestami.

Odoberajte podcast Diár na každý deň

Denný podcast Diár prináša spravodajský prehľad očakávaných udalostí. Podcast Diár si môžete vypočuť v počítači a zároveň aj odoberať vo svojich mobilných zariadeniach.

Priaznivcov leta poteší slnečný a teplý stred pracovného týždňa

Predpoveď počasia na dnešný deň.

Delegáciu EP znepokojuje možné zapojenie R. Kaliňáka do viacerých káuz

Podľa europoslancov vyzerajú nový premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a jeho vláda skutočne odhodlaní robiť zmeny, no zdá sa, že nevedia spraviť čiaru za minulosťou.,aktualizované 

Vlakovú dopravu medzi Galantou a Šaľou po požiari rušňa obnovili

Vlaková doprava v úseku Galanta - Šaľa bola prerušená od 18.40 h. Dôvodom bol požiar starého rušňa z roku 1968 a jedného z vagónov.

Samosprávy plánujú inventúru, chcú byť modernejšie

Cieľom podujatia je predstavenie postojov k vybraným témam, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú činnosť miestnej územnej samosprávy a ich vnímanie z pohľadu Slovenska s prihliadnutím na kontext V4.

Krúpa: Pri zostrelení ruského lietadla zlyhalo viacero faktorov

Ruské ministerstvo obrany priamo obvinilo Izrael z vyvolania tohto incidentu, pri ktorom zahynulo všetkých 15 osôb na palube.

Poslanci začali rokovať o limitoch na počet členov strán

Novela zákona o politických stranách má priniesť viaceré zmeny. Strany by mali mať po novom aspoň 300 členov, teda dvojnásobok počtu kandidátov na listine, alebo aspoň 45 členov najvyššieho orgánu.

Minister Gál sa stretol s delegáciou europoslancov

Delegácia europoslancov sa prišla na Slovensko informovať aj o vývoji situácie v kontexte vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Obezita ničí srdce, upozornili odborníci

Kardiovaskulárne ochorenia, teda choroby srdca a ciev, sú najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku (v roku 2017 zapríčinili 48 % úmrtí) a v celom západnom svete.

Novinár môže zachrániť viac ľudských životov ako lekár

Túto myšlienku riešil septembrový viedenský onkologický kongres, ktorý sa zaoberal výskytom rakoviny v krajinách strednej a východnej Európy.

Ružička: Tvrdý brexit by mal priame dôsledky na ekonomiku Slovenska

Slovenská pozícia je ohľadom rokovaní nezmenená, čo znamená, že podporujeme uzavretie politickej dohody medzi Londýnom a Bruselom o riadenom odchode Spojeného kráľovstva z Únie.

Slovenskí vojaci sa zúčastňujú medzinárodného cvičenia Coronat Mask

Na medzinárodnom cvičení Coronat Mask 2018 sa zúčastňuje 290 príslušníkov ozbrojených síl z 15 európskych krajín, z toho 27 vojakov z Práporu RCHBO v Rožňave.

Voľba generálneho prokurátora sa meniť nebude, návrh ĽSNS neprešiel

Rovnako neprešiel návrh zaviesť nový trestný čin - hanobenie slovenských štátnych symbolov.

Plénum NRSR odmietlo návrh na informácie o platovej diskriminácii žien

Poslankyňa Petrík upozornila, že rozdiel medzi platmi mužov a žien je na Slovensku 9 %, čo je tretie najhoršie umiestnenie v rámci krajín EÚ hneď po Estónsku a Litve.

Oblasť bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v bani sa neupraví

Plénum parlamentu pri dnešnom hlasovaní neposunulo do druhého čítania ani ďalší návrh novely, ktorý predložili poslanci SaS. Týkal sa štátnej hydrologickej služby a štátnej meteorologickej služby.

Povinný teplý obed pre žiakov nebude, OĽaNO s návrhom neuspelo

Návrh počítal aj s tým, aby povinný teplý obed mali aj deti v poslednom ročníku materskej školy, rovnako za každý deň strávený v škôlke.