Basketbalisti SR v 3. kole predkvalifikácie ME 2021 aj proti Cypru

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Belehrade.

Belehrad 13. decembra (TASR) - Slovenskí basketbalisti sa v lete budúceho roka stretnú v 3. kole predkvalifikácie ME 2021 v B-skupine s Cyprom a jedným z dvojice Macedónsko - Rumunsko. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Belehrade.

V srbskej metropole vyžrebovali aj súperov slovenských mládežníckych reprezentácii v B-kategóriách majstrovstiev Európy. Slovenská basketbalová asociácia vyšle v lete na mládežnícke šampionáty spolu päť reprezentačných výberov. Kategóriu do 20 rokov budú zastupovať chlapci, ktorí vycestujú do portugalského Matosinhosu. V D-skupine si postupne zmerajú sily s Portugalskom, Luxemburskom, Belgickom a Macedónskom. Na predchádzajúcich ME obsadili 17. miesto.

Dievčenské družstvo do 18 rokov sa predstaví v macedónskom Skopje v C-skupine s Rumunskom, Gréckom, Írskom, Macedónskom a Rakúskom. Na tohtoročnom šampionáte obsadili Slovensky 14. pozíciu. Chlapci sa v rovnakej kategórii predstavia v rumunskej Oradee, žreb ich poslal do B-skupiny s Írskom, Gruzínskom, Dánskom, Ukrajinou a Macedónskom. Aj chlapci budú obhajovať 14. miesto z B-kategórie ME.

Najmladší dievčenský výber do 16 rokov si zahrá v Sofii, v C-skupine bude jeho súperom postupne Chorvátsko, Nórsko, Izrael, Švajčiarsko a Kosovo. Na predchádzajúcom šampionáte obsadilo Slovensko 13. pozíciu. Chlapci do 16 rokov vycestujú do čiernohorskej Podgorice, v D-skupine si zahrajú s Fínskom, Rakúskom, Rumunskom, Veľkou Britániou a Belgickom. Na tohtoročnom turnaji B-kategórii ME sa umiestnili na 20. mieste.

Informoval oficiálny web Slovenskej basketbalovej asociácie.