Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Bayern deklasoval Union na jeho trávniku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Obhajca trofeje zaostáva za už istým majstrom Bayerom Leverkusen o 13 bodov.

Berlín 20. apríla (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov si upevnili druhú priečku v tabuľke Bundesligy. V sobotnom stretnutí 30. kola vyhrali na ihrisku Unionu Berlín hladko 5:1, dva góly dal Thomas Müller. Obhajca trofeje zaostáva za už istým majstrom Bayerom Leverkusen o 13 bodov a odohral o zápas viac.

Hráči RB Lipsko zvíťazili v treťom bundesligovom dueli za sebou. Na pôde Heidenheimu triumfovali 2:1, víťazný gól strelil v 85. minúte belgický útočník Lois Openda.

V ďalšom zápase zvíťazil Hoffenheim nad Mönchengladbachom 4:3. Hosťom nepomohol ani hetrik Robina Hacka, o triumfe domáceho tímu rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu stredopoliar Anton Stach.

Hráči Bochumu v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Matúšom Berom podľahli Wolfsburgu 0:1 a Kolín prehral s Darmstadtom 0:2.