< sekcia Šport

Ruska Zabelinská chce pre účasť na olympiáde zmeniť občianstvo

Na snímke Oľga Zabelinská Foto: TASR/AP

Zabelinskú paradoxne vo februári 2016 potrestali 18-mesačným zákazom činnosti za pozitívny dopingový nález na prípravok octapamin.

Moskva 18. augusta (TASR) - Ruská cyklistka Oľga Zabelinská chce kvôli účasti na olympijských hrách v roku 2020 v Tokiu zmeniť štátne občianstvo. Tridsaťosemročná dvojnásobná bronzová medailistka z olympiády v Londýne a držiteľka striebra z olympijských hier v roku 2016 sa kvôli dopingovým škandálom Ruska presťahovala do Uzbekistanu.

"Musíte vidieť ako je to s Ruskom počas minulých dvoch olympijských cykloch. Začalo to v Riu a po Pjongčangu sa to ešte zhoršuje. Som si istá, že štart v Tokiu pod ruskou vlajkou nebude pre mňa možný," povedala Zabelinská, ktorú paradoxne vo februári 2016 potrestali 18-mesačným zákazom činnosti za pozitívny dopingový nález na prípravok octapamin.

Zabelinská však uspela s odvolaním na pôde športového arbitrážneho súdu CAS a mohla sa nakoniec zúčastniť olympiády v Rio de Janeiro, kde v časovke jednotlivkýň získala striebornú medailu. Informovala agentúra DPA.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.