< sekcia Šport

De Rossi sa v nedeľu rozlúči s AS Rím, končí aj Ranieri

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Majster sveta z roku 2016 odohral v drese giallorossi 615 duelov, v ktorých zaznamenal 63 gólov a 54 asistencií. Jeho nové pôsobisko zatiaľ nie je známe.

Rím 25. mája (TASR) - Daniele De Rossi nastúpi v nedeľu proti Parme na svoj posledný zápas v drese talianskeho futbalového klubu AS Rím. Tridsaťpäťročný stredopoliar strávil vo "večnom meste" dlhých 19 rokov a po sezóne sa stane voľným hráčom. S klubom sa lúči aj tréner Claudio Ranieri.

"To, čo ho robí výnimočným je spôsob, akým dokáže vášeň pre klub pretaviť do svojej hry. Daniele bude hrať od prvej minúty s kapitánskou páskou na ruke. Verím, že preňho fanúšikovia pripravia atmosféru, ktorú si za to, čo pre klub urobil, nepochybne zaslúži. V nedeľu mu bude v stoji tlieskať celý Olympijský štadión. Musí to byť jedna obrovská párty," povedal Ranieri. Majster sveta z roku 2016 odohral v drese "giallorossi" 615 duelov, v ktorých zaznamenal 63 gólov a 54 asistencií. Jeho nové pôsobisko zatiaľ nie je známe. S klubom sa lúči aj 67-ročný tréner, ktorý v klube pôsobí od marca tohto roka po tom, ako klub rozviazal zmluvu s Eusebiom Di Francescom. "Som rád, že sa lúčim práve v tomto momente. Odchádzam z Ríma s otvoreným srdcom a vierou, že sa AS bude v budúcnosti dariť. Tím ma silnú kostru zloženú z kombinácie mladých a skúsených hráčov. Môj nástupca určite nebude začínať od nuly," uzavrel bývalý tréner Chelsea a Leicesteru, ktorý zatiaľ nevie, kde bude pôsobiť v novej sezóne.

Rimanom patrí pred posledným kolom šiesta priečka so stratou troch bodov na štvrté miesto znamenajúce priamy postup do Ligy majstrov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.