< sekcia Šport

Apau zo Slovana je už po operácii, chýbať bude až päť týždňov

Na snímke vľavo hráč Slovana Mitch Apau. Foto: TASR

Apau v doterajšom priebehu sezóny nevynechal v lige ani minútu. Aj v úvodnom jarnom zápase v Dunajskej Strede bol v základnej zostave, na ihrisku však strávil len 36 minút.

Bratislava 18. februára (TASR) - Holandský futbalový obranca Mitch Apau v nedeľu absolvoval operáciu ramena a Slovan Bratislava bude chýbať až 5 týždňov. Dvadsaťosemročný zadák utrpel zranenie v sobotu v šlágri 19. kola v Dunajskej Strede, kde "belasí" zvíťazili 1:0 a zvýšili náskok v tabuľke pred DAC na 11 bodov.

Apau v doterajšom priebehu sezóny nevynechal v lige ani minútu. Aj v úvodnom jarnom zápase v Dunajskej Strede bol v základnej zostave, na ihrisku však strávil len 36 minút. Hneď po stretnutí absolvoval v Bratislave röntgenové vyšetrenie, ktoré preukázalo vykĺbenie kľúčnej kosti. V nedeľu už absolvoval úspešný operačný zákrok.

„Mrzí ma, že sme prišli o dôležitého hráča, ktorý doteraz v lige nevynechal ani minútu. Žiaľ, aj také veci futbal prináša, a my sa musíme s touto situáciou vyrovnať. Mitch hneď po zápase absolvoval röntgen, ktorý preukázal vykĺbenú kľúčnu kosť. V nedeľu sa podrobil operačnému zákroku, a ruku bude mať týždeň zafixovanú v dlahe. Potom začne s rekonvalescenciou a postupne sa bude zapájať do tréningového procesu. Predpokladám, že by nám mohol byť znovu k dispozícii o štyri až päť týždňov," vyhlásil pre web klubu hlavný tréner Martin Ševela. V praxi to znamená, že Apau by mohol znovu zasiahnuť do hry už po marcovej reprezentačnej prestávke, resp. až v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2018/19.

"Na pravý kraj obrany máme pripravenú alternatívu, Jurij Medveděv sa v zápase s DAC dobre zhostil svojej úlohy. Aj kvôli takýmto situáciám je výborné mať zdvojené posty. Mitch nám ako dôležitý člen tímu vypadol, na jeho poste však máme k dispozícii ďalšieho kvalitného hráča, ktorý ho môže zastúpiť,“ doplnil Ševela.

"Už sa cítim o niečo lepšie, i keď dnešné ráno ešte bolo veľmi zlé. V inkriminovanom súboji som tvrdo dopadol na zem, bolo to veľmi bolestivé a už v tej chvíli som tušil, že je zle. Snažil som sa to ešte prekonať a dohrať zápas, ale už to jednoducho nešlo. Neprepadám zlým myšlienkam, veď predpokladaná doba absencie nie je taká dlhá. Budem tvrdo pracovať, aby som sa vrátil ešte silnejší,“ povedal Apau.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.