< sekcia Šport

Prezident FIFA verí v pokojný priebeh šampionátu na MS v Rusku

Na archívnej snímke prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino. Foto: TASR Jakub Kotian

Niekoľko krajín sa vyjadrilo, že na MS sa nezúčastnia ich politické delegácie. Dôvodom je otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa v Spojenom kráľovstve.

Buenos Aires 12. apríla (TASR) - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino verí, že napäté vzťahy Ruska s niektorými západnými krajinami nebudú mať negatívny vplyv na blížiace sa majstrovstvá sveta (14. júna - 15. júla).

"Verím, že nás politická situácia vo svete nerozdelí. Dúfam, že sa spojíme, pretože konflikty nie sú správnou cestou. Futbal ľudí spája a chcú sa z neho tešiť, nechcú násilie", povedal podľa agentúry DPA Infantino na konferencii Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Niekoľko krajín sa vyjadrilo, že na MS sa nezúčastnia ich politické delegácie. Dôvodom je otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa v Spojenom kráľovstve. "Rusi chcú privítať všetkých, ktorí sa chcú tešiť z futbalu a neriešiť politické veci. Úlohou FIFA je zabezpečiť, aby sa všetci cítili v Rusku dobre a urobíme pre to všetko," doplnil Infantino.