Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo v zápase 10. kola španielske La Ligy proti Deportivu Alaves 29. októbra 2016 vo Vitorii. Foto: TASR/AP

V 79. minúte navyše nepremenil pokutový kop.

Madrid 29. októbra (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 10. kola španielskej futbalovej La Ligy remizoval Sporting Gijon doma s FC Sevilla 1:1. Cristiano Ronaldo hetrikom zariadili víťazstvo Realu Madrid na ihrisku Alavésu 4:1, v 79. minúte navyše nepremenil pokutový kop. "Biely balet" si udržal vedenie v tabuľke.

Atlético Madrid zvíťazilo nad Malagou 4:2, keď už po prvom polčase viedlo vďaka dvom gólom Kevina Gameira a jedným Yannicka Carrasca 3:1, za hostí bol úspešný Sandro Ramirez. Po vylúčení Stefana Saviča Malaga zdramatizovala vývoj zápasu, keď Inacio Camacho znížil na rozdiel jedného gólu. Záverečné slovo mali však mali domáci, keď gólovú poistku dal v 86. minúte svojim druhým presným zásahom v zápase Carrasco.

La Liga - 10. kolo:
Sporting Gijon - FC Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 20. Gomez - 4. Vietto, 22.803 divákov.

Alavés - Real Madrid 1:4 (1:2)
Góly: 7. Deyverson - 17., 33., 88. Ronaldo (prvý 11 m), 84. Morata.

Atlético Madrid - Malaga 4:2 (3:1)
Góly: 7., 86. Carrasco, 24., 44. Gameiro - 31. Ramirez, 64. Camacho. ČK: 60. Savič - 88. Castro. 47.471 divákov.