Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Hokejisti Liberca podľahli Hradcu Králové gólom z poslednej minúty

Na snímke Lukáš Cingeľ. Foto: TASR/Michal Svítok

Stav série je po šiestich zápasoch vyrovnaný. Rozhodujúci zápas je na programe v pondelok 26. marca na ľade Hradca Králové.

Liberec 24. marca (TASR) - Hokejisti Liberca nevyužili v sobotňajšom zápase štvrťfinále play off českej extraligy šancu na postup a podľahli Hradcu Králové na svojom ľade 1:2. Stav série je po šiestich zápasoch vyrovnaný 3:3. Rozhodujúci zápas je na programe v pondelok 26. marca na ľade Hradca Králové.

Hradec Králové sa dostal do vedenia v úvode druhej tretiny, keď sa počas presilovky presadil Rudolf Červený. Bílí Tygři z Liberca odpovedali v 4. minúte tretej tretiny gólom Michala Bulířa, ktorý potrestal vylúčenie Slováka Lukáša Cingeľa. Zápas v prospech hostí rozhodol až v úplnom závere Radek Smoleňák, ktorý využil presilovku o jedného hráča.

V bránke hostí odchytal celý zápas Slovák Patrik Rybár a pripísal si 21 úspešných zákrokov.