KHL: Slovan podľahol Kazani, pripísal si deviatu prehru v sérii

Na snímke zľava Žiga Jeglič (Slovan), Chad Rau (Slovan) a Alexander Svitkov (Bars) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava - AK Bars Kazaň v sobotu 8. decembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

V tabuľke Západnej konferenci je Slovan na 11. mieste so ziskom 23 bodov, na ôsmy Podoľsk stráca 12 bodov.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s obhajcom Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň 1:2. "Belasí" zaknihovali deviatu prehru za sebou, čo je najdlhšia negatívna séria mužstva od vstupu do nadnárodnej súťaže. V tabuľke Západnej konferenci je Slovan na 11. mieste so ziskom 23 bodov, na ôsmy Podoľsk stráca 12 bodov.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zakončia trojzápasovú domácu sériu v stredu 12. decembra, o 18.30 h privítajú Dinamo Riga.

Slovan Bratislava - AK Bars Kazaň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 34. Lamper (Hrnka, Červený) - 7. Azevedo (Sekáč), 42. Jarulin (Markov, Galijev). Rozhodcovia: Bukin, Ravodin - Ivanov, Černyšov, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7076 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik - Řepík, Taffe, Červený - Bailey, Sukeľ, Lunter - Lamper, Hrnka, Liška - Jeglič, Buc, Rau

AK Bars Kazaň: Garipov - Markov, Jarulin, Postma, Pedan, Abrosimov, Batyršin - Galijev, Popov, Gluchov - Zaripov, Azevedo, Sekáč - Potapov, Michejev, Lukojanov - Klinkhammer, Svitov, Osnovin - Kara

Prvá tretina priniesla svižný hokej z oboch strán. Slovan držal s favoritom vyrovnanú partiu a to aj v počte streleckých pokusov. Nestačil iba na peknú a rýchlu kombináciu v 7. minúte, ktorú zakončil Azevedo. "Belasí" sa potom snažili o vyrovnanie, ale súper ich do vyložených príležitostí nepúšťal. Naopak, v závere prvého dejstva vychytal Štěpánek vo veľkej šanci Markova.

Aj v druhej tretine hral Slovan otvorene, dostával sa často do útočného pásma, vyrovnať mohol Řepík. Českého krídelníka však zastavili hostia iba za cenu faulu. V presilovke mali "belasí" niekoľko striel, ale sieť sa im nepodarilo rozvlniť. Nepodarilo sa to ani Gluchovovi, ktorý už v rovnovážnom počte išiel sám na Štěpánka, ale brankár Slovana výborne zasiahol. V 34. minúte však domácim vyšla biliardová akcia, na ktorej konci bol Lamper - 1:1. Skóre druhej tretiny mohlo pre domácich vyznieť ešte výraznejšie, ale v presilovke sa nedokázali presadiť.

V úvode tretej tretiny mali hráči Kazane početnú výhodu a tú sa im podarilo využiť 15 sekúnd pred jej koncom. Od modrej čiary mieril presne Jarulin. Potom však Slovan opäť bojoval, pomerne veľa času strávil v útočnom pásme a to aj vďaka nedisciplinovanosti hostí, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. Naopak, poistku mohol pridať Pedan, mieril však iba do brankára. Zmenu skóre nepriniesla ani záverečná power play Slovana.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Odohrali sme dobrý zápas proti kvalitnému súperovi. Dali do hry srdce. Súper hral dobre v obrane a čakal na príležitosti. Tá prišla v jeho presilovke. Ďakujeme fanúšikom, ktorí ocenili, že sme prehrali so cťou."

Zinetula Biľaletdinov, tréner Kazane: "Nebol to pre nás ľahký zápas, Slovan hral veľmi dobre. Ale my sme potrebovali vyhrať"

Tomáš Hrnka, útočník Slovana: "Nehrali sme zle, ale zasa nám ušli body. Škoda, že sme nevyužili naše šance, mali sme ich dosť. Ale verím, že nám zlepšený výkon pomôže do ďalších zápasov."

Patrik Lamper, strelec jediného gólu Slovana v zápase: "Mali sme k dispozícii veľa presiloviek, ale nedokázali sme ich využiť. A tým pádom sme ani nemohli pomýšľať na víťazstvo."