Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Leverkusen natiahol šnúru bez prehry na 46 zápasov

Jonathan Tah z Leverkusenu (vľavo) a Deniz Undav (vpravo) zo Stuttgartu vyzývajú o loptu počas futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Bayerom 04 Leverkusen a VfB Stuttgart v nemeckom Leverkusene, v sobotu 27. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Priamy súboj o štvrté miesto tabuľky zaručujúce účasť v Lige majstrov dopadol lepšie pre hráčov Lipska.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Berlín 27. apríla (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen predĺžili svoju rekordnú šnúru na 46 duelov bez prehry. Už istí nemeckí majstri to opäť dokázali v záverečných sekundách, keď v sobotňajšom zápase 31. kola bundesligy so Stuttgartom vyrovnali na konečných 2:2 až v siedmej nadstavenej minúte.

Leverkusen odvrátil prehru v rovnakej minúte aj pred týždňom, keď remizoval v Dortmunde 1:1. Proti tretiemu Stuttgartu však musel doťahovať dvojgólové manko, keď inkasoval v rozpätí desiatich minút v úvode druhého polčasu. V 62. minúte však znížil Amine Adli a v nadstavení vyrovnal Robert Andrich. Stuttgart figuruje na treťom mieste päť bodov za Bayernom.

Mníchovčania zvíťazili v treťom bundesligovom stretnutí za sebou. V sobotnom zápase zdolali Eintracht Frankfurt 2:1, oba góly strelil útočník Harry Kane. Angličan kraľuje tabuľke strelcov s 35 presnými zásahmi, druhý Serhou Guirassy ich má o desať menej. Bavori zaostávajú za už istým majstrom Bayerom Leverkusen o 12 bodov.

Priamy súboj o štvrté miesto tabuľky zaručujúce účasť v Lige majstrov dopadol lepšie pre hráčov Lipska. Borussiu Dortmund zdolali vysoko 4:1 a svoj náskok pred tímom Edina Terziča zvýšili na päť bodov.

Hráči Wolfsburgu otočili duel vo Freiburgu, kde zvíťazili 2:1. Domáci, ktorí hrali v oslabení od 64. minúty, v 87. minúte nepremenili pokutový kop. V ďalšom stretnutí triumfovali Brémy nad Augsburgom 3:0.