LIGA MAJSTROV: Liverpool remizoval s Bayernom, gól nepadol ani v Lyone

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Odvety sú na programe v stredu 13. marca v mníchovskej Allianz aréne a na Camp Nou.

Bratislava 19. februára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool remizovali v utorkovom osemfinálovom šlágri Ligy majstrov 2018/19 na Anfielde s Bayernom Mníchov 0:0. Gól nevideli diváci ani v druhom zápase večera medzi domácim Olympique Lyon a FC Barcelona. Odvety sú na programe v stredu 13. marca v mníchovskej Allianz aréne a na Camp Nou.

Po úvodných 15 oťukávacích minútach sa zápas v Liverpoole rozbehol a diváci videli niekoľko vyložených šancí. Najprv stroskotal v koncovke domáci Salah, na druhej strane ihriska poslal Gnabry z pravého krídla prudkú loptu na päťku a dezorientovaný Matip napálil loptu do vlastného brankára, Alisson mal aj kusisko šťastia. V hlavnej úlohe sa potom ocitol Mane, v 33. min. sa v šestnástke vyhol ofsajdovej pozícii, no z otočky netrafil bránu, o päť minút neskôr išli mimo priestoru žrdí aj jeho nožničky. "The Reds" sa v druhom polčase snažili dirigovať hru, no Bayern takisto vedel z kontier nebezpečne pohroziť. Po hodine hry zaujala Gnabryho strela, ktorá preletela iba tesne ponad brvno. Liverpool sa snažil v závere vygradovať tlak, Neuer bol ale pripravený na hlavičku Maneho. Bayern si už bezgólovú remízu postrážil, keď zdržovaním a striedaniami rozkúskoval hru.

V Lyone sa hralo v prvom dejstve vo vysokom tempe. V 9. min. tvrdo vypálil z diaľky Terrier a ter Stegen s námahou vyrazil jeho strelu na brvno. V drese Barcelony hrozil najmä aktívny O. Dembele. Hostia držali loptu na svojich kopačkách a postupne dostávali domácich pod tlak, tesne pred prestávkou strieľal z hranice šestnástky Busquets a od Marcela sa lopta odrazila iba tesne mimo brány. Olympique favoritovi naďalej tuho vzdoroval, v 53. min. Depayova jedovka preletela vedľa pravej žrde. Oživenie do hry Kataláncov priniesol striedajúci Coutinho, po jeho prihrávke spálil tutovku Suarez, keď sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. V 77. min. potom Lopes skvele zasiahol proti Brazílčanovej nebezpečnej strele. Hostia v závere zovreli súpera do klieští, skóre sa však už nezmenilo ani po strelách Messiho či Busquetsa, ktorého pokus pod brvno vyrazil pozorný Lopes.