< sekcia Šport

A. Kiska: Najlepšia na svete v obrovskom slalome je Slovenka

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje so zlatou medailou, ktorú získala v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní 14. februára 2019 vo švédskom Are. Foto: TASR - Martin Baumann

Je to úžasné, presne takto by mala vyzerať reprezentácia Slovenska. Povedal na margo Vlhovej úspechu Jozef Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu.

Bratislava 14. februára (TASR) - Prinášame reakcie slovenských (nielen) športových osobností na zlatú medailu slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v obrovskom slalome na MS v Are:

Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu: "Je to úžasné. Presne takto by mala vyzerať reprezentácia Slovenska. Peťa je prototyp úspešného športovca: je mladá, pracovitá a teraz sa jej to vrátilo. Dokázala, že aj malá krajina, kde šport nie je megalomansky podporovaný, môže ponúknuť niekoho takého úžasného ako je ona."


Matej Tóth, slovenský chodec, olympijský víťaz a majster sveta: "Tie emócie je ťažké opísať. Skvelé, úžasné. Klobúk dole pred jej výkonom. Peťa je fenomenálna. Keď chytila tú bránku, až som zamrzol, potom to vyzeralo, že Rebensburgová si udrží prvé miesto, takže o to väčšia radosť bola v cieli. Teším sa z jej úspechu a gratulujem jej."Andrej Kiska, prezident SR (zdroj: Facebook): "Zlatá Petra Vlhová. Bravóóó!!! Najlepšia na svete v obrovskom slalome je Slovenka. Dievča z malej krajiny v strednej Európe."

Danka Barteková, bronzová medailistka z OH 2012 v Londýne, členka Medzinárodného olympijského výboru: "Som vo Viedni na konferencii, ale samozrejme som si Peťu nenechala ujsť. Prežívala som to, asi ako všetci na Slovensku. Po hokejistoch a Peťovi Saganovi je Peťa ďalší športovec, ktorý nás spája. Veľmi jej gratulujem a držím palce, spravila mi radosť."

Ľubomír Višňovský, bývalý slovenský hokejový reprezentant, držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS (1-1-1): "Je to neuveriteľné. Gratulujem Peti, aj jej tímu a rodičom, ktorí to s ňou odmakali. Teraz zbierajú ovocie svojej práce. Patrí jej veľký obdiv a rešpekt."


Jozef Golonka, bývalý slovenský hokejista, držiteľ strieborných medailí zo ZOH 1968 a z MS 1965, 1966 a 1968 a bronzových medailí zo ZOH 1964 a z MS 1959, 1964 a 1969: "Je to obrovský, obrovský, obrovský úspech. Hovorím to schválne trikrát. Nečakal to ani najväčší optimista. Dnes máme my Slováci dvoch svetových lídrov, okrem Peti aj Peťa Sagana. Robia nám obrovské meno. Chcem Petre zagratulovať, hlavne nech je zdravá. My si nevieme ani predstaviť, aký je to úspech."

Dušan Galis, bývalý slovenský futbalový reprezentant, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport: "Obrovský úspech. Nielen jej, ale aj realizačného tímu. Osobitne rodičov, ktorých by som samostatne vyzdvihol. Petra robí výborné meno lyžovaniu a celému slovenskému športu. Myslím si, že takéto úspechy by sa mali viac doceňovať, aj po ekonomickej stránke. Petra, podobne ako Sagan v cyklistike, robí Slovensku veľkú reklamu po celom svete. Má potenciál inšpirovať mladých športovcov. Myslím si, že keby ju viac využili, privedlo by to k lyžovaniu oveľa viac detí."