MS v cyklistike: Časovku juniorov vyhral Talian Tiberi

Na snímke uprostred taliansky reprezentant Antonio Tiberi vyhral časovku juniorov na 27,6 km na MS v cestnej cyklistike v anglickom grófstve Yorkshire v pondelok 23. septembra 2019. Druhý skončil Holanďan Enzo Leijnse (vľavo), bronz získal Nemec Marco Brenner (vpravo). Foto: TASR/AP

Jediný slovenský reprezentant v tejto súťaži Pavol Kramarčík skončil na 58. mieste s odstupom 5:05 min.

Harrogate 23. septembra (TASR) – Pondelňajšiu časovku juniorov na MS v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire vyhral Antonio Tiberi. Osemnásťročný Talian po štarte zlomil pedál a musel vymeniť bicykel, no napriek problémom bol najrýchlejší zo 64 štartujúcich. Na ďalších medailových priečkach skončili strieborný Holanďan Enzo Leijnse a bronzový Nemec Marco Brenner.

výsledky - časovka juniorov, Harrogate – Harrogate (27,6 km):

1. Antonio Tiberi (Tal.) 38:28 min, 2. Enzo Leijnse (Hol.) +8 s, 3. Marco Brenner (Nem.) +13, 4. Quinn Simmons (USA) +20, 5. Michel Hessmann (Nem.) +28, 6. Andrea Piccolo (Tal.) +30, 7. Lars Boven (Hol.) +44, 8. Leo Hayter (V. Brit.) +51, 9. Oscar Nilsson-Julien (V. Brit.) +1:00 min, 10. Finn Fisher-Black (N. Zél.) +1:06, ... 58. Pavol KRAMARČÍK (SR) +5:05