< sekcia Šport

Na Majstrovstvách Slovenska v plávaní zvíťazili Ďurišin a Podmaníková

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

V Žiline sa konajú Majstrovstvá Slovenska v plávaní.

Žilina 16. júna (TASR) - Majstrovstvá Slovenska v plávaní vyvrcholili v nedeľu v mestskej plavárni v Žiline druhým súťažným dňom. V disciplíne 50 m prsia zvíťazil Peter Ďurišin z FTVŠ UK Lafranconi časom 29,47 s. O 12 stotín sekundy neskôr dohmatol Maďar Matyás Keresztés, tretí bol so stratou 24 stotín na víťaza David Gajdoš. Medzi ženami v tej istej disciplíne uspela Andrea Podmaníková (33,22 s).

Výsledky:


muži:

50 m prsia: Peter Ďurišin (FTVŠ UK Lafranconi) 29,47, 2. Matyás Keresztés (Maď.) 29,59, 3. David Gajdoš (Orca Michalovce) 29,71

200 m v. sp.: 1. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 1:52,68, 2. Adam Rosipal (J&T Sport Team) 1:54,65, 3. Eduard Guman (Slávia PU Prešov) 1:58,02

100 m znak: 1. Adam Černek (PK Martin) 57,59, 2. Juraj Hraško (Orca Bratislava) 58,68, 3. Patrik Folťan (XBS swimming) 1:00,90

100 m motýlik: 1. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 55,11, 2. Juraj Hlávek (FTVŠ UK Lafranconi) 55,79, 3. Ľubor Koka (Royal PK) 57,01

800 m v.sp.: 1. Adam Rosipal (J&T Sport Team) 8:17,68, 2. Adam Černek (PK Martin) 8:41,19, 3. Daniel Mizera (J&T Sport Team) 8:42,74

4 x 200 m v. sp.: 1. Orca Bratislava 8:01,76, 2. STU Trnava 8:04,49, 3. Nereus Žilina 8:11,38

ženy:

50 m prsia: 1. Andrea Podmaníková (Pirana Sport Club) 33,22, 2. Ema Matúšová (STU Trnava) 34,43, 3. Sára Nikolajová (XBS swimming) 35,15

200 m v. sp.: 1. Laura Benková (Nereus Žilina) 2:04,77, 2. Martina Cibulková (FTVŠ UK Lafranconi) 2:05,20, 3. Nikoleta Trníková (Považskobystrický PO) 2:06,00

100 m znak: 1. Emma Marušáková (Tenax Žilina) 1:04,21, 2. Tamara Potocká (Aquacity Poprad) 1:05,64, 3. Robin Reindl (Aquasport Levice) 1:06,46

100 m motýlik: 1. Erin Trahanová (USA) 1:02,11, 2. Martina Cibulková (FTVŠ UK Lafranconi) 1:04,28, 3. Maryam Changhahová (Azerb.) 1:05,27

800 m: 1. Veronika Kolníková (Piešťanský PK) 9:13,17, 2. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 9:25,55, 2. Fatima Alkaramová (Azerb.) 9:25,80

4 x 200 m v. sp.: 1. Orca Bratislava 8:58,56, 2. ŠKP Košice 9:20,15

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.