Peter Cehlárik, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Slovebský obranca Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bruins. Na ľade strávil takmer 24 minút a na konto si pripísal dva plusové body.

New York 6. februára (TASR) - Slovenský hokejista Peter Cehlárik v noci na stredu v zámorskej NHL rozhodol o triumfe Bostonu nad New Yorkom Islanders 3:1. Gólom v 47. minúte zabezpečil domácim vedenie 2:1, keď zužitkoval prihrávku Kevana Millera. Odohral vyše trinásť minút, pripísal si aj plusový bod, jediná strela, ktorú v zápase vyslal na bránku, sa skončila jeho tretím gólom v sezóne.

Bruins koncom januára povolali Cehlárika späť do prvého tímu z farmy v AHL. Dvadsaťtriročný krídelník odišiel do Providence pred prestávkou NHL vyplnenou Zápasom hviezd, aby nestratil zápasovú prax. Za dôveru sa odvďačil víťazným zásahom, náskok domácich poistil svojím druhým gólom v zápase Patrice Bergeron, ktorý sa stal 334. hokejistom v histórii súťaže s 1000 odohranými súbojmi. "Je to dobrý pocit, najmä z víťazstva. Aj keď to bolo len ďalšie stretnutie základnej časti, pre mňa bolo špeciálne a chcel som v ňom uspieť. Predviedli sme výborný tímový výkon," uviedol 33-ročný Kanaďan na webe nhl.com.

Obranca Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bruins. Na ľade absolvoval takmer 24 minút a na konto pridal dva plusové body. V bránke Bostonu dostal pred Jaroslavom Halákom opäť prednosť Tuukka Rask, Fín vykryl 28 striel. Bruins uštedrili Islanders prvú prehru v riadnom hracom čase od 12. januára, hostia nezabodovali po ôsmich dueloch.

Útočník Arizony Richard Pánik zaznamenal v zápase s Nashvillom asistenciu, Coyotes však prehrali na ľade Predators 2:5. Slovenský útočník prihral v prvej tretine Vinniemu Hinostrozovi na vedúci zásah, dosiahol 12. asistenciu a 22. bod v ročníku. Domáci zareagovali troma gólmi v druhom dejstve a v treťom si už postrážili výhru. Hostí prestrieľali 47:26 a ani 42 zákrokov brankára Calvina Pickarda nezabránilo štvrtému neúspechu Arizony za sebou. "Vedeli sme, že to bude náročný výjazd, ale mali sme na víťazstvo v San Jose aj Dallase. Proti Nashvillu sme si nezaslúžili vyhrať, ale ak by sme za nerozhodnutého stavu dali ešte gól, mohli sme získať aspoň bod," povedal tréner Rick Tocchet.

Montreal v zostave bez Tomáša Tatara zdolal Anaheim 4:1, o neúčasti slovenského útočníka sa rozhodlo krátko pred zápase pre chrípkové symptómy. Canadiens si poradili s jeho absenciou a zlepšili bilanciu v uplynulých deviatich vystúpeniach na 7-1-1. Brankár Carey Price zneškodnil 24 pokusov súpera a dosiahol šiesty triumf za sebou. Montreal má v sezóne na konte 30 víťazstiev. "Už v tréningovom kempe veríte, že budete v kontakte s najlepšími mužstvami. Zatiaľ sa nám to darí, ale ešte zostáva 28 zápasov, sme len na začiatku. Chceme nadviazať na to, čo sa nám darilo, aby sme sa dostali na métu 40, možno 50 víťazstiev," vyhlásil útočník Canadiens Jonathan Drouin.

Tampa Bay s Erikom Černákom prehrala na vlastnom ľade s Vegas 2:3 po nájazdovom rozstrele. Slovenský obranca odohral viac než 20 minút, štatistiky si obohatil plusovým bodom a strelou na bránku. Lightning vybojovali aspoň bod aj zásluhou brankára Andreja Vasilevského, ktorý mal 35 zákrokov. O výhre Golden Knights v nájazdovom rozstrele rozhodol Alex Tuch a hostia sa dočkali po štyroch prehrách za sebou.

Alexander Ovečkin sa stal najproduktívnejším Rusom v histórii NHL. Asistenciou na úvodný zásah T.J. Oshieho pri domácej výhre Washingtonu nad Vancouverom Canucks 3:2 sa dostal na hranicu 1180 bodov (644 gólov, 536 asistencií), čím o jeden bod prekonal Sergeja Fiodorova. Ten nazbieral 1179 bodov (483 gólov, 696 asistencií) za osemnásť sezón a 1248 duelov, Ovečkin hrá svoj štrnásty ročník v profilige a absolvoval 1055 stretnutí. "Viete, je to významný míľnik a vážim si každého, kto za ten čas so mnou pracoval, mojich spoluhráčov," povedal 33-ročný kapitán Capitals, ktorý si v uplynulých štyroch štartoch pripísal šesť bodov za štyri góly a dve asistencie.

Chicago Blackhawks nastrieľalo na ľade Edmontonu päť gólov v tretej tretine, triumfovalo 6:2 a dosiahlo piaty úspech za sebou. Oilers stále chýbal slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý sa však už išiel po dlhodobom zranení rozohrať do nižšej súťaže AHL.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - NEW YORK ISLANDERS 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
23. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 47. CEHLÁRIK (Miller), 60. Bergeron (Pastrňák, Marchand) - 37. Eberle (Barzal, Nelson). Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 27:29, 17.565 divákov

BUFFALO SABRES - MINNESOTA WILD 5:4 pp a sn (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
5. Rodrigues (Ristolainen, Eichel), 28. Smith (Reinhart), 32. Dahlin (Eichel, Mittelstadt), 47. Reinhart (McCabe), rozh. sam. nájazd Reinhart - 27. Spurgeon (Mi. Granlund, Zucker), 34. Spurgeon (Kunin, Suter), 38. Coyle (Kunin, Pateryn), 59. Parise (Coyle, Suter). Brankári: Ullmark - Dubnyk, strely na bránku: 39:45, 16.847 divákov

FLORIDA PANTHERS - ST. LOUIS BLUES 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
19. Borgström (Vatrano, Ekblad), 41. Barkov (Hoffman, Yandle) - 44. Parayko (Sundqvist), 52. O'Reilly (Schenn, Tarasenko), 57. Dunn. Brankári: Reimer - Binnington, strely na bránku: 24:34, 10.243 divákov

NEW JERSEY DEVILS - LOS ANGELES KINGS 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
24. Zácha (Bratt, Stafford) - 7. Kempe (Hagelin), 41. Toffoli (Kopitar, Doughty), 42. Toffoli (Amadio, Leipsic), 42. Phaneuf (Kopitar), 58. Kovaľčuk (Kopitar). Brankári: Kinkaid - Campbell, strely na brábku: 30:25, 14.508 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - CAROLINA HURRICANES 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
20. Martinook (McGinn, Slavin), 33. Pesce (Williams, Niederreiter), 59. Ferland (Wallmark), 60. Svečnikov (T. van Riemsdyk). Brankári: Murray - McElhinney, strely na bránku: 23:32, 18.435 divákov

WASHINGTON CAPITALS - VANCOUVER CANUCKS 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
3. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 46. Connolly (Kuznecov, Vrána), 53. Vrána (Kuznecov, Wilson) - 49. Ma. Granlund (Roussel, Hutton), 60. Pettersson. Brankári: Holtby - Markström, strely na bránku: 31:32, 18.506 divákov

MONTREAL CANADIENS - ANAHEIM DUCKS 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
8. Gallagher (Drouin), 10. Kotkaniemi (Armia, Reilly), 17. Gallagher (Drouin, Weber), 43. Danault (Drouin, Gallagher) - 32. Getzlaf (Perry, Shore). Brankári: Price - C. Johnson, strely na bránku: 32:25, 20.680 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
7. Point (Kučerov, Stamkos), 35. Joseph (Stamkos, Coburn) - 37. Eakin (Merrill), 46. Zykov (Karlsson, Marchessault), rozh. sam. nájazd Tuch. Brankári: Vasilevskij - Fleury, strely na bránku: 26:37, 19.092 divákov

NASHVILLE PREDATORS - ARIZONA COYOTES 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
23. Smith (Ekholm, Ellis), 28. Forsberg (Josi, Johansen), 34. Ellis (Gaudreau, Hartman), 54. Jarnkrok (Sissons, Josi), 58. Josi (Jarnkrok) - 17. Hinostroza (Goligoski, PÁNIK), 45. Stepan (Oesterle). Brankári: Rinne - Pickard, strely na bránku: 47:26, 17.295 divákov

WINNIPEG JETS - SAN JOSE SHARKS 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
4. Wheeler (Morrissey, Trouba), 21. Perreault (Myers, Tanev) - 11. Couture (Pavelski, Labanc), 43. Sörensen (Labanc, Vlasic), 63. Pavelski (Burns). Brankári: Hellebuyck - M. Jones, strely na bránku: 27:38, 15.321 divákov

COLORADO AVALANCHE - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
12. E. Johnson, 19. Zadorov (MacKinnon, E. Johnson), 35. Girard (Bourque, Dries) - 1. Bjorkstrand (Wennberg, Savard), 14. Dubois (Harrington, Kukan), 40. Atkinson (Panarin), 51. Anderson (Jenner, Kukan), 53. Wennberg (S. Jones, Dudair), 59. Dubois (Werenski, Jenner). Brankári: Grubauer - Bobrovskij, strely na bránku: 30:37, 17.809 divákov

EDMONTON OILERS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:6 (2:1, 0:0, 0:5)
17. Draisaitl (McDavid, Nurse), 19. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) - 2. Gustafsson (Toews), 44. Hayden (Kruger, Kunitz), 46. Strome (Kahun, DeBrincat), 46. Kane (Saad, Anisimov), 47. Caggiula (Toews, Kane), 53. Kahun (Seabrook, Saad). Brankári: Talbot (46. Koskinen) - Ward, strely na bránku: 27:35, 18.347 divákov

Peter Cehlárik (Boston) 13:25 1 0 1 1 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 20:22 0 0 0 1 1 0
Zdeno Chára (Boston) 23:52 0 0 0 2 2 0
Richard Pánik (Arizona) 17:53 0 1 1 1 2 2