Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

NHL: Chicago s Pánikom premárnilo trojgólový náskok

Miles Wood z New Jersey Devils sa teší so spoluhráčmi po skórovaní proti Chicago Blackhaws počas tretej tretiny zápasu NHL v nedeľu 12. novembra 2017. Foto: TASR/AP

V zápase bohatom na góly viedli Blackhawks v 1. tretine 4:1, ale súper nezložil zbrane, v druhom dejstve otočil skóre a napokon vybojoval ôsme víťazstvo v sezóne.

New York 13. novembra (TASR) - Hokejisti Chicaga v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom podľahli v noci na pondelok v zámorskej NHL na domácom ľade New Jersey 5:7.

V zápase bohatom na góly viedli Blackhawks v 1. tretine 4:1, ale súper nezložil zbrane, v druhom dejstve otočil skóre a napokon vybojoval ôsme víťazstvo v sezóne. Hlavnou postavou duelu bol 22-ročný krídelník "diablov" Miles Wood, ktorý strelil premiérový hetrik v NHL a na triumfe hostí sa podieľal aj jednou asistenciou. "Cítil som sa určite skvele. V prvej tretine sme sa rozbiehali pomalšie, no ako tím sme dokázali v ďalších dvoch častiach odpovedať, čo ukazuje charakter tohto mužstva," vyznal sa Wood. Gólom a asistenciou prispel k parádnemu obratu jeho spoluhráč z útoku Taylor Hall, ktorý sa tak dostal na hranicu 400 bodov v profilige. Brankár Devils Keith Kinkaid predviedol 39 úspešných zákrokov, najviac v jednom zápase v prebiehajúcej sezóne. Jeho náprotivok Corey Crawford inkasoval šesť gólov z 25 striel, po druhej prestávke ho nahradil medzi žŕdkami Anton Forsberg, ktorý v tretej tretine zastavil 12 z 13 striel. "Trápil som sa od začiatku zápasu. Nemohol som nájsť spôsob, ako zabrániť gólom," priznal Crawford pre nhl.com. Pánik odohral 14:32 min., na bránku Devils vyslal dve strely, pripísal si štyri trestné minúty a dve mínusky. Prezentoval sa aj piatimi bodyčekmi.

V ďalšom nočnom súboji Washington zdolal trápiaci sa Edmonton 2:1 po samostatných nájazdoch. V rozstrele rozhodol o triumfe Capitals T.J. Oshie, ktorý ako jediný prekonal Laurenta Brossoita v bránke hostí. Oilers stále chýba zranený slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý sa zotavuje po májovej operácii kolena.

Hráči Los Angeles nepotvrdili post lídra Pacifickej divízie a v kalifornskom derby prehrali so San Jose 1:2. Kings viedli od 9. minúty po góle Dustina Browna, no v tretej dvadsaťminútovke sa podaril Sharks obrat, keď skórovali Melker Karlsson a so šťastím Joel Ward. Hráčom LA sa po výbornom rozbehu prestalo dariť a prehrali tretí duel z uplynulých štyroch. Kings stále nemôžu počítať s Mariánom Gáboríkom, slovenský útočník však už na tréningoch zaťažuje operované koleno a je bližšie k súťažnému návratu.

Najlepší tím ligy Tampa Bay Lightning si odviezol dva body z klziska Anaheimu, kde triumfoval 2:1. Presadil sa opäť najproduktívnejší útok súťaže, pri góle útočníka "bleskov" Vladislava Namestnikova z 30. minúty asistovali najlepší strelec súťaže Nikita Kučerov i líder bodovania NHL Steven Stamkos. Pred Petrom Budajom dostal v bránke Tampy prednosť Rus Andrej Vasilevskij.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW JERSEY DEVILS 5:7 (4:2, 1:4, 0:1)
1. Anisimov (Rutta, Kane), 14. DeBrincat (Schmaltz), 17. Rutta, 18. Kero (Bouma), 40. Kane (Rutta, Schmaltz) – 4. Wood (Stafford, Hall), 18. Wood (Zacha, Santini), 24. Greene (Noesen, Coleman), 27. Hischier, 33. Hall (Greene), 38. Gibbons (Wood), 43. Wood (Bratt, Hischier). Brankári: Crawford (41. Forsberg) - Kinkaid, strely na bránku: 44:38, 21.487 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - EDMONTON OILERS 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
46. Orlov (Wilson, Bowey), rozh. nájazd Oshie – 42. Khaira (Pakarinen, Strome). Brankári: Holtby - Brossoit, strely na bránku: 19:30, 18.506 divákov.

ANAHEIM DUCKS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
44. Silfverberg (Wagner, Cogliano) – 30. Namestnikov (Kučerov, Stamkos), 48. Brown (Kunitz, Callahan). Brankári: Gibson - Vasilevskij, strely na bránku: 29:37, 15.707 divákov.

LOS ANGELES KINGS - SAN JOSE SHARKS 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
9. Brown (Kopitar, Doughty) – 46. Karlsson (Hertl, Couture), 53. Ward (Goodrow, Ryan). Brankári: Quick - Jones, strely na bránku: 27:33, 18.230 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 14:32 0 0 0 -2 2 4
_____________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/