Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

NHL: Pánik s gólom a asistenciou, bod si pripísal aj Halák

Na snímke slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Pre Haláka to bolo dvanáste víťazstvo v ročníku. Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom prehrala s Washingtonom 0:4.

New York 23. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu Arizony nad Coloradom 6:4. Na konto si pripísal dva plusové body. Tomáš Tatar sa dvomi asistenciami podieľal na víťazstve Montrealu Canadiens na ľade svojho bývalého tímu Vegas Golden Knights 4:3 po predĺžení.

"Mal som veľkú motiváciu uspieť v tomto zápase. Som naozaj šťastný, že sa nám to podarilo a získali sme ďalšie dva body," citoval Tatara portál nhl.com. Prvým hetrikom v profilige sa v drese "Habs" blysol Philipp Danault. "Bol to môj prvý zápas vo Vegas, takže zázraky sa tu dejú. Hetrik je zásluha celého tímu. Bol to náš posledný zápas pred Vianocami a je to pre nás veľké víťazstvo," povedal Danault.

Obranca Erik Černák asistoval pri treťom góle Tampy Bay vo víťaznom zápase na ľade Edmontonu (6:3) a rovnako ako Pánikovi s Tatarom mu do štatistík pribudli dve plusky.

Útočník "bleskov" Nikita Kučerov dal gól a zaznamenal štyri asistencie, bodoval v 12. stretnutí v sérii. Pre 25-ročného ruského útočníka to bol prvý 5-bodový zápas v NHL. "Bol to ťažký duel, pretože Edmonton má veľmi dobrý tím. My sme však počas celého zápasu hrali skutočne dobrý hokej," vyhlásil Kučerov.

Jaroslav Halák priviedol Boston 28 úspešnými zákrokmi k domácemu víťazstvu 5:2 nad Nashville a navyše asistoval pri poslednom góle Bruins. Pre Haláka to bolo dvanáste víťazstvo v ročníku. Patrice Bergeron si pripísal štyri body (2+2) a strelil svoj 300. gól v NHL. Ottawa v zostave s Christiánom Jarošom prehrala s Washingtonom 0:4.

Brankár Capitals Pheonix Copley vykryl všetkých 35 striel a zaznamenal prvý shutout v profilige. "Bez ohľadu na výsledok som sa len snažil robiť si svoju prácu a našťastie sme vyhrali. Niekedy sa Vám podarí vyhrať, inokedy nie," uviedol Copley.

Toronto s Martinom Marinčinom zdolalo New York Rangers 5:3. Dva góly dal útočník "javorových listov" Mitchell Marner. "Chcel som čo najviac strieľať a tlačiť sa pred súperovu bránku. Na toto som sa snažil koncentrovať a vytvorili som si niekoľko šancí na skórovanie," vyhlásil Marner.

Hráči Calgary prehrali doma so St. Louis 1:3 a zaznamenali tretiu prehru za sebou. Iľja Kovaľčuk bol ústrednou postavou Los Angeles Kings pri víťazstve 3:2 po predĺžení nad San Jose Sharks. Ruský útočník dal dva góly, o výsledku rozhodol presným zásahom v tretej minúte predĺženia.

Brankár Buffala Sabres Linus Ullmark zlikvidoval všetkých 40 striel práčov Anaheimu a pripísal si svoj druhý shutout v NHL. Ôsme čisté konto v profilige vychytal Matt Murray, ktorý pomohol Pittsburghu Penguins 39 úspešnými zákrokmi k výhre 3:0 nad Carolinou Hurricanes.

Alexander Radulov rozhodol 10 sekúnd pred koncom predĺženia o víťazstve Dallasu na ľade Minnesote 2:1. "Bol to veľmi vyrovnaný súboj, obaja brankári boli skvelí. Je dobré, že sme si po predĺžení pripísali bod navyše," povedal Radulov.

Philadelphia prehrala doma s Columbusom 3:4. Český útočník "letcov" Jakub Voráček zaznamenal 600. bod v profilige za asistenciu pri góle Jamesa van Riemsdyka. Jonathan Huberdeau z Floridy si pripísal dve asistencie pri víťazstve "panterov" v Detroite 2:1 a zaznamenal viac ako jeden bod v 11. zápase z uplynulých štrnástich.

Brankár Winnipegu Laurent Brossoit chytil 40 striel hráčov Vancouveru a pripísal si svoje prvé čisté konto v NHL pri víťazstve 1:0. "Toto je zápas, na ktorý asi nikdy nezabudnem. Bolo to pre mňa špeciálne, pretože tu som vyrastal," uviedol Brossoit. Jediný gól duelu dal v 59. minúte Mark Scheifele.

Výsledky:

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - MONTREAL CANADIENS 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 17. Pirri (Tuch, Karlsson), 25. Marchessault (McNabb, Karlsson), 34. Pirri (McNabb) – 4. Danault (Gallagher, TATAR), 29. Danault (Benn, Gallagher), 59. Danault (Domi, TATAR), 62. Byron (Domi, Mete). Brankári: Fleury - Price, strely na bránku: 26:47, 18.173 divákov.

CALGARY FLAMES - ST. LOUIS BLUES 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 17. Tkachuk (Lindholm, Gaudreau) – 5. Perron (Bouwmeester), 12. Bozak (Maroon, Perron), 42. Sundqvist (Barbašev, Dunn). Brankári: Smith - Allen, strely na bránku: 29:27, 18.683 divákov.

SAN JOSE SHARKS - LOS ANGELES KINGS 2:3 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 51. Radil (Meier, Karlsson), 60. Pavelski (Burns, Karlsson) – 5. Kovaľčuk (Muzzin, Iafallo), 46. Iafallo (Brown, Thompson), 63. Kovaľčuk. Brankári: Jones - Quick, strely na bránku: 31:31, 17.562 divákov.

BUFFALO SABRES - ANAHEIM DUCKS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 17. Dahlin (Ristolainen, Eichel), 52. Skinner (Reinhart, Pilut), 59. Sheary (Eichel, Reinhart). Brankári: Ullmark - Gibson, strely na bránku: 33:40, 19.070 divákov.

CAROLINA HURRICANES - PITTSBURGH PENGUINS 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Letang (Crosby, Rust), 23. Guentzel (Crosby, Rust), 40. Guentzel (Crosby, Kessel). Brankári: McElhinney - Murray, strely na bránku: 39:32, 16.264 divákov.

OTTAWA SENATORS - WASHINGTON CAPITALS 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 2. Connolly (Siegenthaler, Eller), 18. Niskanen (Bäckström, Ovečkin), 30. Vrána, 34. Kempný (Connolly). Brankári: McKenna - Copley, strely na bránku: 35:33, 15.605 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW YORK RANGERS 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)

Góly: 3. Marleau (Rielly), 42. Johnsson (Marner, Tavares), 46. Rielly (Johnsson, Gauthier), 53. Marner (Tavares, Johnsson), 60. Marner – 35. Pionk (Vesey, Skjei), 47. Hayes (Chytil, Pionk), 57. Kreider (Hayes, Staal). Brankári: Andersen - Georgijev, strely na bránku: 36:28, 19.466 divákov.

MINNESOTA WILD - DALLAS STARS 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 58. Zucker (Granlund, Staal) – 42. Benn (Radulov), 65. Radulov (Klingberg, Janmark). Brankári: Dubnyk - Bishop, strely na bránku: 31:27, 19.047 divákov.

BOSTON BRUINS - NASHVILLE PREDATORS 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Góly: 16. Bergeron (McAvoy, Marchand), 42. Bergeron (Heinen, Pastrňák), 52. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 55. Pastrňák (Marchand), 59. Kuraly (McAvoy, HALÁK) – 34. Johansen (Smith, Josi), 50. Turris (Josi, Salomäki). Brankári: HALÁK - Rinne, strely na bránku: 32:30, 17.565 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Góly: 20. Couturier (Giroux), 28. Varone (Van Riemsdyk, Weise), 59. Van Riemsdyk (Voráček, Simmonds) – 16. Werenski (Dubois, Panarin), 30. Atkinson (Murray, Dubois), 34. Atkinson (Harrington, Panarin), 40. Panarin (Dubois). Brankári: Hart - Bobrovskij, strely na bránku: 37:19, 19.311 divákov.

DETROIT RED WINGS - FLORIDA PANTHERS 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Vanek – 4. Hoffman (Huberdeau, Barkov), 18. Dadonov (Huberdeau, Barkov). Brankári: Howard - Luongo, strely na bránku: 34:23, 19.515 divákov.

EDMONTON OILERS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 11. Nugent-Hopkins (McDavid, Puljujärvi), 23. Chiasson (Nurse, McDavid), 47. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 18. Stamkos (Kučerov, Hedman), 33. Kučerov, 35. Miller (ČERNÁK, Killorn), 45. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Stamkos (Kučerov, Stralman), 59. Johnson (Kučerov, Point). Brankári: Koskinen - Vasilevskij, strely na bránku: 28:45, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUKS - WINNIPEG JETS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 59. Scheifele (Byfuglien, Wheeler). Brankári: Markström - Brossoit, strely na bránku: 40:24, 18.028 divákov.