NHL: Tatar bodoval pri prehre Detroitu, Winnipeg zdolal vysoko Floridu

Útočníkovi Wings Anthony Manthovi (vľavo) gratulujú ku gólu spoluhráči Henrik Zetterberg (druhý zľava), slovenský útočník Tomáš Tatar (druhý sprava) a Gustav Nyquist v zápase zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings v Detroite 18. februára 2018. Foto: TASR/AP

Tatar bol pri prvom góle svojho tímu v 26. minúte, ktorý v presilovke dosiahol Anthony Mantha.

New York 19. februára (TASR) – Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v noci na pondelok pripísal v zámorskej NHL asistenciu, jeho Detroit však doma prehral s Torontom 2:3.

Tatar bol pri prvom góle svojho tímu v 26. minúte, ktorý v presilovke dosiahol Anthony Mantha. O triumfe hostí rozhodol 31 sekúnd pred koncom riadneho času Auston Matthews. V ich bránke nastúpil v druhom zápase za sebou Curtis McElhinney, ktorý predviedol 27 úspešných zákrokov. "Je to pre mňa veľké víťazstvo. Zvlášť po tom, čo sme v minulom zápase prehrali v Pittsburghu 3:5," povedal McElhinney.

V stretnutí dvoch tímov Východnej zvíťazili hráči Philadelphie na ľade New Yorku Rangers 7:4. Zhodne gólom a dvoma asistenciami sa na tom podieľali Travis Konecny a Claude Giroux. V prvej tretine sa však "letcom" zranil v dolnej časti tela brankár Michal Neuvirth. A keďže po operácii je aj Brian Elliott, musia vo Philadelphii čo najskôr vyriešiť brankársku otázku. Neuvirtha nahradil Alex Lyon, pri svojom premiérovom víťazstve si pripísal 25 úspešných zákrokov. "Myslím si, že momentálne som viac šťastný ako ktokoľvek iný," uviedol Lyon pre nhl.com.

Colorado prehralo doma s Edmontonom 2:4, hetrikom sa v drese hostí blysol Connor McDavid. "Olejári" otočili skóre tromi gólmi v záverečnej tretine. McDavid si v uplynulých desiatich dueloch pripísal na konto 16 bodov. Edmonton týmto víťazstvom ukončil impozantnú sériu Colorada, ktorý doma vyhral desať zápasov po sebe. Na ľade "lavín" predtým naposledy vyhrala Arizona 27. decembra 3:1.

Obhajca Stanleyho pohára Pittsburgh zvíťazil v Columbuse, tromi bodmi zažiaril útočník Jake Guentzel. "Je to super, ale pred nami je ešte veľa zápasov," povedal Guentzel.

Carolina napriek jasnej streleckej prevahe (42:21) podľahla New Jersey 2:3 po predĺžení, v nadstavení rozhodol Taylor Hall.

Winnipeg vyhral nad Floridou vysoko 7:2, keď v tretej časti hry zaťažil konto súpera štyrmi gólmi. Do zostavy Jets sa nezmestil slovenský útočník Marko Daňo. Pre "tryskáče" to bola už tretia výhra v rade a to aj vďaka Maxovi Scheifelemu, ktorý po zranení zbiera body ako na bežiacom páse. V štyroch zápasoch zaznamenal tri góly a päť asistencií.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS – PHILADELPHIA FLYERS 4:7 (3:3, 1:2, 0:2)
2. Hayes (Sproul), 11. Nash (Skjei, Bučnevič), 18. Zuccarello (Holland), 26. Holland (Holden, McLeod) – 5. MacDonald (Filppula, Lehterä), 13. Laughton (Provorov), 15. Manning (Giroux, Konecny), 23. Patrick (Simmonds, Manning), 36. Konecny (Couturier, Giroux), 50. Giroux (Konecny), 53. Lehterä (Weise, Filppula). Brankári: Lundqvist - Neuvirth (21. Lyon), strely na bránku: 40:37, 18.006 divákov.

COLORADO AVALANCHE - EDMONTON OILERS 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
5. Jost, 34. Kerfoot (Lindholm, Wilson) – 32. McDavid (Maroon, Benning), 49. McDavid (Draisaitl, Russell), 54. Strome (Cammalleri, Larsson), 59. McDavid (Draisaitl, Klefbom). Brankári: Varlamov - Talbot, strely na bránku: 26:40, 18.076 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW JERSEY DEVILS 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
27. Teräväinen (Rask, van Riemsdyk), 59. Skinner (Slavin, Pesce) – 11. Hischier (Vatanen, Kinkaid), 36. Zacha (Moore), 65. Hall (Palmieri). Brankári: Ward - Kinkaid, strely na bránku: 42:21, 18.680 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - PITTSBURGH PENGUINS 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
10. Panarin (Atkinson, Dubois), 43. Wennberg (Jenner) – 2. Sheahan (Oleksiak, Guentzel), 7. Dumoulin (Malkin, Rust), 12. Sheahan (Guentzel, Oleksiak), 31. Aston-Reese (Hunwick, Letang), 55. Guentzel (Määttä). Brankári: Bobrovskij - Jarry, strely na bránku: 37:23, 19.100 divákov.

DETROIT RED WINGS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
26. Mantha (Nyquist, TATAR), 50. Zetterberg (Nyquist, Helm) – 28. van Riemsdyk (Gardiner, Bozak), 28. Marner (Kadri), 60. Matthews (Nylander, Hyman). Brankári: Mrázek - McElhinney, strely na bránku: 29:34, 19.515 divákov.

SAN JOSE SHARKS - DALLAS STARS 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
1. Pavelski (Karlsson, Meier), 6. Karlsson (Meier, Pavelski), 16. Bödker (Hansen, Braun), 18. Bödker (Tierney, Vlasic), 25. Braun (Pavelski, Karlsson) – 46. Smith (Ritchie, Johns), 49. Pitlick (Klingberg, Roussel). Brankári: Jones - Bishop, strely na bránku: 28:28, 17.562 divákov.

WINNIPEG JETS - FLORIDA PANTHERS 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
13. Connor (Wheeler, Laine), 25. Ehlers (Myers, Morrissey), 39. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 44. Connor (Wheeler, Myers), 47. Little (Myers, Perreault), 56. Perreault (Roslovic), 59. Laine (Little, Perreault) – 9. Malgin (Matheson, Bjugstad), 28. Barkov (Dadonov, Yandle). Brankári: Hellebuyck - Reimer, strely na bránku: 34:27, 15.321 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 16:20 1 1 -2 3 0
________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/