Nové Zámky zdolali Miškovec po samostatných nájazdoch

Na snímke hore tréner Dukly Trenčín Peter Oremus na striedačke v zápase 35. kola Tipsport Ligy v hokeji HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica v stredu 26. decembra 2018 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Tipsport liga pokračovala zápasmi 51. kola.

Miškovec 15. februára (TASR) - Nové Zámky si poradili s Miškovcom po samostatných nájazdoch.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 3. Spilar (Petráš, Brophey), 5. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. Haščák (Kafka, Derljuk) - 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovic, Gula). Rozhodovali: Štefik, Németh - Vincze (obaja Maď.), Durmis, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4856 divákov.

HC Košice: Škorvánek - Slovák, Koch, McDowell, Dudáš, Pulli, Derluk, Šedivý - Sýkora, Suja, Kafka - Spilar, Brophey, Petráš - Šerbatov, Ignatuškin, Haščák - Hričina, Galamboš, Lušňák - Žitný

HK Dukla Trenčín: Hollý - Rýgl, Starosta, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula, T. Bokroš - Radivojevič, Ölvecký, Mikula - Bartovič, Sádecký, Hecl - T. Varga, Radjenovic, Sojčík - Švec, Dlouhý, Hudec

Košičania nastúpili pred domácim publikom po 26 dňoch a v premiére nových mantinelov sa hral od úvodu svižný hokej. Domáci hráči dali hosťom v prvej tretine lekciu z efektivity. "Vojaci" ju síce na strely vyhrali 21:7, na góly však prehrali 1:2. V 3. minúte síce brankár hostí Hollý stlmil strelu Spilara, puk však prešiel za bránkovú čiaru - 1:0. V 5. minúte zvýšil na 2:0 Haščák, keď presne namieril spomedzi kruhov. Hostia sa snažili držať hru v útočnom pásme, napriek početnej streľbe si vážnejšiu šancu vytvorili až v 8. minúte. Ölvecký však zblízka neprekonal Škorvánka a košický brankár sa stihol včas presunúť aj v 9. minúte, keď v oslabení zmaril veľkú šancu Sojčíka. Dukla však presilovku predsa len využila, do ľavého horného rohu košickej bránky trafil Radivojevič - 2:1. Vyrovnať mohol Varga v 15. minúte, na hranici bránkoviska však usmernil puk iba do brankára.

V 23. minúte síce Hričina ešte nevyužil prihrávku Galamboša, no táto dvojica si všetko vynahradila o šesť minút. V úniku dvoch proti jednému Galamboš dômyselne vystrelil do pravého betónu trenčianskeho brankára, od ktorého sa puk odrazil k Hričinovi a ten v oslabení upravil na 3:1. Hostia v 34. minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu, keď Sojčík uplatnil dôraz pred bránkoviskom domácich. Svižný hokej pokračoval aj naďalej, blízko ku gólu bol Suja, ale skóre sa už v druhej časti nezmenilo.

"Oceliari" začali tretiu časť s takmer dvojminútovou presilovkou o dvoch hráčov, v ktorej Haščák zvýšil na 4:2. V pokračujúcej početnej výhode síce Košičania neskórovali, no dvojgólový náskok dodal pokoj na ich hokejky a pre hostí bol čoraz väčší problém dostať sa do gólovej príležitosti. Oba tímy mohli v tretej časti zmeniť skóre aj v presilovkách, brankári však predviedli viacero efektných zákrokov a ďalší gól už nepustili. Trenčania v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale bez gólového efektu.

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Myslím si, že diváci, ktorí dnes prišli na štadión, musia byť spokojní. Obe mužstvá hrali pekný hokej. Musím pochváliť nášho brankára Škorvánka, ktorý nás podržal. Bol to z jeho strany výborný výkon."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: "Pohyb, agresivita a aj početnosť streľby bola z našej strany taká, akú sme si predstavovali. Žiaľ, strelecká úspešnosť bola slabá. Keď chceme byť úspešní v Košiciach, tak toto všetko treba zlepšiť. S výkonom sme preto spokojní, ale s výsledkom nie."

Hráč Trenčína Branko Radivojevič po prehre v Košiciach: Musíme sa nad sebou zamyslieť...

Dvojgólový strelec Košíc Marcel Haščák po výhre nad Trenčínom

Asistent trénera HC Košice Peter Bartoš: Diváci museli byť spokojní...

Tréner Trenčína Peter Oremus: S výsledkom nie je spokojnosť...

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rud. Huna, Húževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orbán (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt). Rozhodovali: T. Orolin, Valach – Vyšný, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 509 divákov

Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Surán, Dlugoš – Jenčík, Húževka, Rud. Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Coma, Ondruš, Síkela

Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orbán, Langkow, Bodó – T. Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Pápa, B. Majoross, Szigeti

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Zápas a víťazstvo v ňom nás stálo veľké množstvo síl. V prvej tretine sme nemali dobrý pohyb a nebola podľa našich predstáv, ale v prestávke sme si povedali, že to musíme zlepšiť. Som veľmi rád, že chalani v druhej tretine úplne otočili zápas a boli sme lepší. Škoda, že sme nedali v tejto fáze zápasu viac gólov, možno by tretia tretina nebola taká nervózna. Dostali sme sa v nej síce do dvojgólového vedenia, ale ihneď sme inkasovali a v závere sme sa triasli o výsledok. Enormnou bojovnosťou, nasadením a obetavosťou sme to však zvládli a sme veľmi šťastní.“

Gergely Majoross, tréner Budapešti
: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme gól, ale po prvých striedaniach v druhej tretine začal súper hrať oveľa lepšie a nevedeli sme na to zareagovať. V tretej časti sme boli spočiatku o niečo lepší v útoku, ale Žilina dala góly. Rýchlo sme však na to odpovedali a mali sme viacero šancí na ďalšie góly, ale, nanešťastie, nedokázali sme ich streliť. Potrebujeme, aby každý hráč odovzdal na ľade maximum a v každom striedaní. Občas mám však pocit, že raz je na tom lepšie jeden, raz druhý hráč, ale nefunguje to spolu a nie v každom striedaní. Potrebujeme nehrať hekticky, ale konzistentne dobre. Je to priorita, ktorú potrebujeme zlepšiť v zápasoch, ktoré nás ešte čakajú v základnej časti.“

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Lantoši (tr. str.), 27. Majdan, 41. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (Rapáč, Bortňák) - 48. Ró. Huna (Rich. Huna, J. Sukeľ). Rozhodovali: Baluška, M. Novák - M. Orolín, Kacej, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1984 divákov

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Rais, Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík – Minárik

Liptovksý Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Fereta, Nádašdi, Nemec, Bača, Mezovský, Droppa – J. Sukeľ, Ró. Huna, Ri. Huna – Varga, Tamáši, Čenka – Nechaj, Uhrík, Lištiak – Žiak, Oško, Vybíral – Števuliak

Nitra sa proti Liptovskému Mikulášu v prvej tretine nedostala k žiadnemu tlaku. Hostia dobrým pohybom a organizáciou hry eliminovali zbrane domácich. Ich snaha vyústila do chyby nitrianskej obrany, no Žiak z dobrej pozície zazvonil iba o žrď Šimbochovej bránky. V 6. minúte využil svoj skvelý pohyb domáci Lantoši a po jednej z mála pekných ofenzívnych akcií vybojoval trestné strieľanie, ktoré aj sám chladnokrvne premenil – 1:0. Z prvej tretiny to však bolo všetko.

Obraz hry v druhej časti bol podobný tomu z úvodu. Málo šancí a viacero nepresností nemohlo divákov uspokojiť. Nitra si počkala na svoju príležitosť a po obrovskej chybe brankára Kislycina trafil do prázdnej bránky z uhla Majdan – 2:0. Šance sa potom rodili aspoň v početných výhodách, no ani hosťujúci Varga, či na druhej strane aktívny Majdan, nedokázali zmeniť priebežné skóre.

Nitranom vyšiel vstup do tretej tretiny, keď sa Rapáč šikovne uvoľnil za hosťujúcou bránkou a po jej obkorčuľovaní presnou strelou zaznamenal tretí gól domácich. Onedlho mohol znížiť Nádašdi, no Šimbocha opäť zachránila žrď. V 48. minúte sa ale dočkali aj hostia, keď Róbert Huna dorazil strelu svojho brata Richarda za bezmocného Šimbocha – 3:1. Nitra mohla definitívne rozhodnúť v 54. minúte, avšak Minárik trafil v dobrej pozícii iba do hornej žrde. Skóre zápasu na 4:1 nakoniec uzavrel dve minúty pred koncom Buček, keď pretlačil puk do bránky po predchádzajúcej aktivite Rapáča.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nehovorí sa mi to ľahko, ale podali sme veľmi zlý výkon. Iba vďaka tomu, že hostia nemajú až takú kvalitu, sme zápas zvládli výsledkovo. Niečo sme si v kabíne povedali, ale musím vysloviť veľkú nespokojnosť s tým, čo hráči predviedli.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Môžeme vysloviť spokojnosť s prvou tretinou, kde sme Nitru prestrieľali pomerom 9:3. Napriek tomu sme inkasovali gól po trestnom strieľaní. Nitre sme umožnili dať aj druhý gól po zlej rozohrávke brankára. Snažili sme sa o obrat, ale opäť sme si nevytvorili šance a ťažkopádne sme hrali v presilovkách. Nitra potom pridala tretí gól napriek tomu, že sme si v prestávke povedali, aby sme sa pokúsili o kontaktný zásah. Potom si to domáci kontrolovali. My sme bojovali, ale Nitra ukázala, prečo dáva tak veľa gólov."

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Hokejisti úradujúceho majstra HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom šlágri 51. kola Tipsport Ligy na ľade Zvolena 4:2 a krajskému rivalovi sa na čele tabuľky vzdialili na rozdiel troch bodov.

Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) - 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Faille, Selleck), 60. Faille. Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 8:10, navyše: Ďatelinka – Mitchell obaja 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, zmeny: od 57. do 58. Lisutin za Williamsa, 3965 divákov

Zvolen: Tomek – Vandane, Pufahl, Pöyhönen, Fraser, Hraško, Ulrych, Roman, Růžička – Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek - Vandas, Kytnár, Handlovský – Petráš, Mitchell, Kelemen – Andrisík, Holovič, Šišovský

Banská Bystrica: Williams - K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Nemčík, Glenn - Bartánus, Higgs, M. Lunter - Šoltés, T. Surový, Zigo - Asselin, Faille, Selleck - Matoušek, A. Šťastný, Koper

Zápas sa začal svižne so šancami na oboch stranách. Po tridsiatich sekundách sa nepresadil domáci Obdržálek, na opačnej strane nebol úspešný po individuálnom umení Asselin. Bystričania išli do vedenia v presilovke zásluhou Higgsa, z medzikružia pokoril Tomeka. Zvolen mohol vyrovnať Zuzinom, dvakrát neuspel, na opačnej strane rovnako dvakrát zakončoval Lunter, ale ani on neskóroval. V desiatej minúte sa Kelemen rútil na hosťujúceho Williamsa, nepokoril ho a podobne dopadol v tutovke o pár sekúnd neskôr i jeho spoluhráč Mitchell. Ten navyše uštedril úder Ďatelinkovi, ktorého museli ošetrovať, pobili sa aj Kubka s Petrášom a rozhodcovia neboli dlho schopní udeliť tresty. To oba tímy úplne rozladilo, nevedeli sa dostať do prestávky do patričného tempa a šance už zaplnený štadión nevidel.

V strednom dejstve sa snažil o vyrovnanie v početnej výhode Kytnár pri ľavej žrdi, no čo sa nepodarilo jemu, vyšlo na druhej strane súperovi v prevahe o jedného hráča. Po prihrávke Failleho sa pred odkrytou bránkou opäť presadil Higgs – 0:2. Zvolen však odpovedal v 28. minúte a taktiež v presilovke. Obranca Vandane prešiel dvoch Bystričanov a vystrelil účinne po ľade spoza protihráča, znížil tak na 1:2. Zápas dostal nový náboj. "Barani" mohli zvýšiť Asselinom a Šťastným zblízka, domáci mali možnosti po strele Ulrycha, keď zazvonila horná žŕdka a v početnej prevahe bola nebezpečná dorážka Kytnára pred bránkou.

V tretej tretine prejavoval Zvolen veľkú snahu, nevyužil presilovku a gólom sa neskončil ani prienik Kytnára, namiesto puku skončil sám hráč v bránke. Hostia hrali umne, takticky, k nebezpečnej koncovke pustili po dlhých minútach iba Kelemena, no ten namieril vedľa. Napokon sa však domáci dočkali vyrovnania v 57. minúte, Petráš si nakorčuľoval do ľavého kruhu a puk poslal ponad betón Williamsa – 2:2. Bystričanov to nepoložilo a rýchlo odpovedali. Ujala sa totiž strela obrancu Mihálika spoza kruhu, ktorou rozhodol o osude stretnutia. Hráči spod Pustého hradu nevyužili v samom závere power-play a dve sekundy pred koncom inkasovali ešte do prázdnej bránky z hokejky Failleho.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Videli sme výborný zápas, prišlo veľa fanúšikov, malo to náboj, nechýbalo veľa súbojov, agresívna hra a množstvo šancí. Po náhodnom inkasovanom góle v oslabení sme sa dostali pod tlak, Bystrica hrala lepšie, bola rýchlejšia, agresívnejšia, mali sme s tým problém v našej tretine. Druhý gól sme dostali znovu v oslabení, keď sme krížnu prihrávku nechytili hokejkou, to sa nám nemôže stávať. Bolo 0:2, ale od toho momentu sme boli lepším mužstvom. Zatlačili sme súpera a dali gól, mali sme veľa šancí. Presilovky sme hrali dobre, len tam chýbal ten jeden gól navyše, no napokon sme vyrovnali na 2:2. Nemôže sa nám však stať takáto chyba dve minúty pred koncom, že inkasujeme rozhodujúci gól. Také strely musíme blokovať. Chalanom ďakujem za dobrý výkon, no je to bez bodu, čo je škoda."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Bol to už play-off zápas, hralo sa fyzicky dobre do tela na oboch stranách, Zvolen dobre napádal, forčekoval, čo nás trošku prekvapilo. Predtým hral o niečo defenzívnejšie. Problém nám robilo dostať sa z obranného pásma. Mali sme však dobré presilovky, oslabenia neboli najlepšie, ale inkasovali sme v nich iba jeden gól. Zvolen mal niekoľko dobrých šancí, no ukázali sme veľké odhodlanie, podali sme zodpovedný výkon. Veľmi dobre sme hrali okolo bránky, nepúšťali sme súpera k dorážkam. Po vyrovnávajúcom góle sme sa dokázali rýchlo otriasť a vrátili späť do hry. Inak to bol vyrovnaný zápas dvoch skvelých tímov. Museli si ho užiť tak diváci, ako aj hráči a tréneri.“

Éric Faille, najproduktívnejší hráč Banskej Bystrice (1+3): „Bol to výborný zápas od nás všetkých v tíme. Bojovalo sa o prvé miesto, takže my aj súper sme hrali najlepšie, ako sa dalo. Zaznamenal som štyri body, takže našťastie sa mi darilo a veci fungovali, čo sa niekedy nedeje. Čakajú nás ešte náročné zápasy, ale urobíme všetko pre to, aby sme sa udržali na čele tabuľky.“

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) - 7. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhodujúci nájazd Takáč. Rozhodovali: Müllner, Soós (Maď.) - Šefčík, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 6:7, navyše: Paukovček (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 435 divákov

Detva: Petrík - Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Betker, Golian, Surový - Ščurko, Murček, Puliš - Hodgson, V. Fekiač, Žilka - Král, Mat. Chovan, Gašpar - Török, Valent, Ďaloga

Poprad: Vošvrda - Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko - Bondra, Heizer, Miller - Takáč, Zagrapan, Svitana - Buzzeo, Kundrík, Abdul - Macík, Paukovček, Belluš

Úvodná tretina sa začala lepšie pre hostí, ktorí ohrozili Petríka prudkými strelami od modrej čiary. V tretej minúte sa Gašpar ocitol osamotený pred Vošvrdom, ale puk sa odrazil len od jeho výstroje. O minútu neskôr Detvu oslabil Valent a tým ponúkol Popradčanom početnú výhodu. Obrovskú príležitosť mal na hokejke Abdul, ktorý si v rýchlosti nakorčuľoval z pravej strany, ale jeho strelu detviansky brankár Petrík vyrazil. V 7. minúte sa dostal k puku nebránený Svitana, rýchlou kľučkou oklamal Petríka a dostal svoj tím do vedenia. O dvojgólový náskok sa mohol postarať Macík, ktorý obišiel bránku Detvy a z otočky vystrelil, ale Petrík bol opäť na svojom mieste. V 11. minúte Detvania získali početnú výhodu po faule Saliju, ale nedokázali ju využiť. Vzápätí sa situácia zopakovala na opačnej strane, ale ani Popradčania ďalší gól nepridali. V závere tretiny dostali hostia súpera pod výrazný tlak, ktorému však HC 07 odolal a dokázal skórovať, keď Puliš presnou prihrávkou našiel Ščurka a ten vyrovnal skóre stretnutia na 1:1.

Úvod druhej tretiny priniesol vyrovnaný hokej, bez väčších šancí na oboch stranách. V 23. minúte z pravej strany ohrozil bránu hostí Martin Chovan, ale jeho strela skončila v lapačke pozorného Vošvrdu. Ďalšiu veľkú príležitosť mali domáci v 25. minúte, keď pred bránou Popradu clonilo niekoľko útočiacich hráčov a Vošvrda stratil puk z dohľadu. V 30. minúte sa Detvania dostali do prečíslenia, ale ani Hodgson nedokázal rozvlniť sieť. V 32. minúte sa dostal za bránu Petríka Belluš, našiel voľného Paukovčeka a ten prudkou strelou z prvej poslal Poprad do vedenia. V 37. minúte Detva ukážkovo zakombinovala prihrávkami na jeden dotyk. Betker našiel Puliša, ten posunul puk za seba a Gašpar vyrovnal na 2:2.

Ako prvý vyslal v záverečnej tretine strelu na bránku domáci Betker, ale gól z toho nebol. V 43. minúte Detvu oslabil Kuklev a Popradčania získali početnú výhodu, ktorú okamžite využili. Salija vypálil od modrej čiary a Bondra tečoval puk pred Petríkom priamo do brány - 2:3. Obrovskú gólovú príležitosť mal v presilovej hre na hokejke Viktor Fekiač, ktorý sa po prihrávke Hodgsona dostal až k Vošvrdovi, ale puk skončil na zadnom plexiskle. V 51. minúte sa dostal k puku po kombinácii Murčeka so Ščurkom Puliš a nekompromisne vymietol pravý horný roh - 3:3.

V úvodnej minúte predĺženia našiel Kráľ Martina Chovana, ale ten mieril vysoko nad. Na konci druhej minúty našiel v prečíslení Gašpar Betkera, ale ten netrafil a puk skončil vedľa ľavej žrde. Záver predĺženia patril Popradu, ale Miller a po ňom ani Svitana nedokázali prekonať Petríka. Dve sekundy pred koncom fauloval Puliš Bondru v samostatnom nájazde a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Petrík ale svoj tím opäť podržal. Ako jediný uspel v nájazdovej lotérii hosťujúci Takáč a rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Josef Turek, tréner Detvy: “Podali sme veľmi dobrý výkon, myslím, že to bol vyrovnaný zápas. V záverečnej tretine sme boli lepším tímom a mali sme veľa šancí na rozhodnutie zápasu. Bohužiaľ, brankár hostí nás vychytal. Roman Petrík chytal tiež veľmi dobre, podržal nás pri veľa šanciach, ktoré mal súper. Chcel by som hráčov pochváliť za veľmi dobrý výkon, dobre sme sa pohybovali, škoda že v predĺžení, alebo pri nájazdoch sme nezískali dva body. Ešte máme pred sebou štyri zápasy, verím, že sa nám podarí nejaký vyhrať a samozrejme som rád, že táto sezóna je úspešnejšia ako minulá. Baráži sme sa vyhli a teraz sme odhodlaní zabojovať o play off, ale ešte musíme nejaký zápas vyhrať."

Roman Stantien, tréner Popradu: “Myslím si, že celý zápas bol veľmi vyrovnaný, trikrát sme vyhrávali a trikrát nás domáci dotiahli. Na oboch stranách bolo veľa šancí, obaja brankári sa vyznamenali a zastali si svoje miesto na výbornú. V predĺžení mali domáci šancu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my tiež a nakoniec sme boli šťastnejší v nájazdoch."

DVTK Miškovec - MHC Mikron Nové Zámky 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Láda (Pance) – 4. Šimun (Kudla, Pospíšil), rozhodujúci nájazd Pospíšil. Rozhodovali: Snášel, Korba - Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 5:7, navyše Kudla a Šimun (obaja N. Zámky) 10 minút OT, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1315 divákov

DVTK Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Hajós, Ritó

MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek

Novozámčania sa ujali vedenia vo 4. minúte, keď Šimun strelou od modrej čiary expresne už po piatich sekundách potrestal vylúčenie Milama. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny to na oboch stranách "vrelo" na úkor hokejovej krásy a rozhodcovia rozdali niekoľko dvojminútových trestov. V nervóznom závere prvej časti mali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, hosťujúce duo Kudla - Šimun navyše inkasovalo osobné tresty, gólu sa však domáci priaznivci nedočkali. Miškovcu sa podarilo vyrovnať až v 32. minúte, keď Panceho strelu tečoval za Košarišťanov chrbát Láda. V 46. minúte spálil tutovku Ručkay, keď osamotený pred Vayom neuspel. Duel sa preklenul do predĺženia, v ktorom mal rozhodnutie na hokejke domáci útočník Kulmala, ale Košarišťan potvrdil reprezentačnú formu a podržal svoj tím. V nájazdovej lotérii rozhodol Pospíšil o víťazstve Nových Zámkov.