< sekcia Šport

Sagan skončil druhý v pretekoch Okolo Flámska, víťazom Cancellara

Víťazný švajčiarsky cyklista Fabian Cancellara (v strede) pózuje na pódiu s druhým Slovákom Petrom Saganom (vľavo) a tretím Belgičanom Jurgenom Roelandtsom (vpravo) po belgických cyklistických pretekoch Okolo Flámska v Oudenaarde 31. marca 2013. Foto: TASR/AP

Víťazstvo z minulého roka nezopakoval Belgičan Tom Boonen, ktorý spadol už na 19. km a so zraneniami skončil v nemocnici.

Brusel 31. marca (TASR) – Víťazom 97. ročníka cyklistických pretekov Okolo Flámska (256,2 km) sa stal Švajčiar Fabian Cancellara. Slovák Peter Sagan, ktorý bol ďalším adeptom na vavríny, skončil na druhom mieste.

Cancellara (RadioShack) spolu so Saganom unikli pelotónu osemnásť kilometrov pred cieľom a dramatický súboj o pozíciu lídra sa odohral na vrchole posledného kopca Paterberg. Jazdec tímu Cannondale napokon prišiel do cieľa s odstupom +1:26 min na víťaza. Tretie miesto obsadil Belgičan Jurgen Roelandts. Cancellarra prežíval nedelňajší triumf veľmi emotívne. "Toto víťazstvo si mimoriadne cením. Vlani som na Okolo Flámska skončil po páde na zemi zo zraneniami. O to viac som túžil dnes vyhrať. Sám som bol prekvapený, aký som mal v cieli náskok," povedal Cancellara v prvom interview.

Peter Sagan bol s druhým miestom spokojný. "Som veľmi rád za druhé miesto. Fabian išiel veľmi dobre, aj keď som sa snažil držať sa ho, dnes som na neho jednoducho nemal. V poslednom kopci zaútočil, snažil som sa ho držať, ale bol rýchlejší. Som rád, že nás potom nedostihla hlavná skupina. Dnes vyhral ten najlepší. Na 130 km som mal pád, ale našťastie sa ani mne a ani bicyklu nič vážnejšie nestalo. Veľmi ma mrzí zranenie Boonena. Môže sa to stať každému, napríklad vlani takto skončil Cancellara. Celé preteky sa išli nadoraz, na týchto belgických klasikách je potrebné jazdiť čo najviac vpredu a byť neustále v strehu. Teraz si trochu oddýchnem, klasiku Paríž - Roubaix vynechávam, nakoľko po nej sa musí človek dlhšie regenerovať, a sústredím sa na Amstel," sprostredkoval pre TASR slová Sagana jeho manažér Jozef Korbel.


Víťazstvo z minulého roka nezopakoval Belgičan Tom Boonen (Omega Pharma - Quick Step), ktorý spadol už na 19. km a so zraneniami ľavého kolena a lakťa ho museli previezť do nemocnice.Okolo Flámska (Brugy - Oudenaarde, 256,2 km):

1. Fabian Cancellara (Švajč./RadioShack) 6:05:58 h, 2. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +1:26 min, 3. Jurgen Roelandts (Belg./Lotto) +1:28, 4. Alexander Kristoff (Nór./Katuša) +1:38, 5. Matthieu Ladagnous (Fr./FDJ) +1:40, 6. Heinrich Haussler (Austr./IAM Cycling), 7. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing), 8. Sebastien Turgot (Fr./Europcar), 9. John Degenkolb (Nem./Argos), 10. Sebastian Langeveld (Hol./Orica) všetci rovnaký čas