< sekcia Šport

Tenistka Kužmová prehrala vo štvrťfinále v Dubaji s Kvitovou

Na archívnej snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová. Foto: TASR/AP

Druhý set bol jednoznačnou záležitosťou Kvitovej, ktorá za 25 minút využila hneď svoj prvý mečbal a jednoznačne zvíťazila.

Dubaj 21. februára (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Dubaji s druhou nasadenou Petrou Kvitovou 4:6 a 0:6. Po vyrovnanom úvodnom sete v tom druhom česká hráčka jasne dominovala a za 63 minút zvíťazila.

Kvitová sa hneď na začiatku dostala do vedenia 3:0, Kužmová si však svoje stratené podanie vzala späť v piatej hre a následne vyrovnala na 3:3. Česká tenistka brejkla 20-ročnú Kužmovú druhýkrát za stavu 5:4 a prvé dejstvo získala vo svoj prospech.

Druhý set bol jednoznačnou záležitosťou Kvitovej, ktorá za 25 minút využila hneď svoj prvý mečbal a jednoznačne zvíťazila.

"Prvý set bol vyrovnaný, no v jeho závere som urobila niekoľko chýb a už som sa z toho nevedela dostať. Bol to však výborný turnaj, odohrala som tu veľmi ťažké zápasy a hodnotím to pozitívne. Teraz si pár dní oddýchnem doma v Košiciach a potom odchádzam do Ameriky," povedala Kužmová pre TASR.

Kvitová narazí v semifinále na Hsieh Su-Wei z Taiwanu, ktorá vyradila ďalšiu Češku, štvrtú nasadenú Karolínu Plíškovú v troch setoch 6:4, 1:6 a 7:5. V druhom semifinále sa stretnú šiesta nasadená Jelina Svitolinová z Ukrajiny s Belindou Bencicovou zo Švajčiarska.

Dvojhra - štvrťfinále:
Petra Kvitová (2-ČR) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:4, 6:0
Hsieh Su-Wei (Taiwan) - Karolína Plíšková (4-ČR) 6:4, 1:6, 7:5
Belinda Bencicová (Švaj.) - Simona Halepová (3-Rum.) 4:6, 6:4, 6:2
Jelina Svitolinová (6-Ukr.) - Carla Suarezová Navarrová (Šp.) 6:2, 6:3

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.