TIPSPORT LIGA: HKM Zvolen porazil HK Nitra v 13. kole

Na snímke radosť hokejistov HKM Zvolen. Foto: TASR - Roman Hanc

Dvakrát skóroval Kanaďan Kyle Bonis.

Zvolen 18. októbra (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom domácom zápase 13. kola Tipsport Ligy nad HK Nitra 4:0. O svojom úspechu rozhodli v tretej tretine, v ktorej strelili všetky góly.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Góly: 45. Štrauch (Thompson, M. Halama), 47. Trotter (Bonis, McPherson), 53. Bonis (Trotter, McPherson), 57. Bonis (Trotter). Rozhodovali: Lokšík (SR), Kókai (Maď.) – Rojík (SR), Soltész (Maď.), vylúčení 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1895 divákov

Zvolen: T. Tomek – Lowney, Švarný, Corrin, Betker, Drgoň, Fatul – B. Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Thompson, M. Halama, Štrauch – Kolenič, S. Petráš, Marcinek

Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Rais, Pupák, Rácz (od 31. min) – Lušňák, Kerbashian, Blackwater – Rác, Kollár, Csányi – Hrušík, Šimun, Fominych – Pätoprstý, Minárik, Čaládi

V prvej tretine veľa šancí diváci pod Pustým hradom nevideli. Oba tímy spackali po jednom prečíslení dvoch na jedného, hostia mohli ísť do vedenia v 9. minúte, keď sa Kollár natlačil pred Tomeka, no neprekonal ho a následne sa neujal ani jeho nebezpečný teč. Na opačnej strane hrozil trikrát Trotter. Najprv to skúšal neúspešne z medzikružia, potom bol sám pred Hanuljakom a znovu pohorel a v 15. minúte z dobrej pozície prestrelil bránku. Nitrania hrali v závere prvého dejstva presilovku a v nej Mezei zakončil v páde, no iba do Tomeka.

V strednej časti najprv nevyužili početnú výhodu domáci hokejisti, šancu mal Bonis. Hostia hrozili v 26. minúte McPhersononom a Fominychom, no skóre sa nezmenilo. Hanuljaka nedokázal prekonať v ďalšej presilovke aktívny Thompson. Zaujal aj prienik nitrianskeho útočníka Kerbashiana, ale ani on nedokázal streliť vytúžený gól. Zvolenčania mali miernu prevahu, no ich nemohúcnosť v koncovke podčiarkol Thompson, ktorý mal možnosť zblízka, ale puk nepretlačil za brankára spod Zobora.

Na začiatku tretej tretiny sa po chybe Corrina rútil na Tomeka Šimun. Blafák mu však nevyšiel podľa predstáv a mohlo ho to mrzieť dvojnásobne, pretože sa presadili domáci, konkrétne ich nová posila Štrauch v 45. minúte, ktorý upratal z metra odrazený puk do bránky a zapísal si prvý gól v tejto sezóne. Neuplynuli ani dve minúty a skóre sa zmenilo opäť. Najprv Bonis nevyužil sólo, no zostal na puku, spoza bránky ho naservíroval do ľavého kruhu Trotterovi a ten sa voľný v pokľaku presadil – 2:0. Zvolenčania dostali krídla, Betkera ešte vychytal Hanuljak, no na presnú koncovku Bonisa z medzikružia, ktorý dostal ideálny puk do nájazdu od Trottera, nemal nárok. Bonis pridal v 57. minúte aj svoj druhý gól v zápase, tentoraz sa presadil z pravej strany, zakončil do odkrytej časti bránky po prihrávke Trottera. Nitra sa už na odpoveď nezmohla a ani tentoraz nezískala z ľadu súpera žiadny bod.