V piatok sa v domácej extralige trikrát predlžovalo

Roman Tomas (vľavo) sa pokúša blafákom prekonať skalického brankára Zdenka Kotvana v zápase 10. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Poprad - HK 36 Skalica Foto: TASR

Zaujímavosťou piatkového večera bol duel v Trenčine, kde v zostave Dukly nastúpili spolu v rovnakých dresoch 41-ročný Ján Pardavý starší i jeho 18-ročný syn Ján mladší.

Bratislava 12. októbra (TASR) - Hokejová Tipsport extraliga mala v piatok na programe štyri zápasy 10. kola. Stretnutie HC Košice - HKM Zvolen zrušili kvôli požiaru, ktorý zasiahol v noci na piatok trafostanicu multifunkčnej košickej Steel Arény.

Úvodná tretina zápasu medzi Duklou Trenčín a HK Nitra nemala zo strany domácich s hokejom nič spoločné. Nepresné rozohrávky, nepresná streľba a neúspešné presilové hry, z toho dvakrát 5:3, prinútili divákov k piskotu.

Jedinou atrakciou bol v zostave Dukly spoločný duel otca a syna Pardavých. Do druhej časti sa muselo u domácich niečo zmeniť, ale priebeh hry tomu nenasvedčoval. V úvode tretiny bol vylúčený na 5+DKZ obranca Dukly Bokroš a Dukla inkasovala prvý gól. Hostia mali šance aj na druhý, ale Kristín udržal konto s jednou bránkou.

Prišla však 33. minúta, keď sa Chrenko dostal cez neistú obranu Dukly a skóroval na 0:2. Dukla znížila tesne pred koncom tretiny, keď využila jedinú presilovú hru. Tá však naznačila zvrat, lebo Tybor po otvorení tretej čati hry v 45. minúte vyrovnal.

Nitru to však nepoložilo a pri hre 4:4 dala vedúci gól. Súboj o vyrovnanie pokračoval. Dukle sa podarilo vyrovnať v 54. minúte Jakúbekom. Nakoniec o víťazstve Trenčína rozhodli samostatné nájazdy.

"Môžem povedať len to, že sme so šťastím vyhrali. Po kontaktom góle Tybora sme zlepšili pohyb," konštatoval Róbert Kaláber, tréner Dukly.

Tréner Nitry Antonín Stavjaňa komentoval zápas slovami: "Dve naše individuálne chyby rozhodli o víťazste Dukly. Prvá bola v tom, že sme v úvodnej tretine mohli streliť ešte jeden-dva góly a druhá v tom, že bolo vylúčených veľa hráčov na našej strane."

Dukla Trenčín - HK Nitra 4:3 pp a sn (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 40., 45. Tybor, 54. Jakúbek, rozhodujúci nájazd premenil Lelkeš - 24. Stümpel, 33. Chrenko, 47. Tománek.
Rozhodovali: Baluška, Štefík - Junek, Šefčík,
Vylúčení: 7:13, navyše: Bokroš (Trenčín) 5+DKZ za narazenie na mantinel,
presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,
Počet divákov: 1720 divákov

HC'05 Banská Bystrica - MsHK Žilina 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Heizer, 13. Novajovský, 25. Kubka, 41. Novajovský - 9. Troliga, 34. Škoda, 37. Važan. Rozhodcovia: Lokšík - M. Valach, Zvrškovec,
Vylúčení: 4:3, navyše Lažo (Žilina) 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, Počet divákov: 1252

Predlžovať sa muselo aj v Piešťanoch, odkiaľ si dva body napokon odniesol Martin i v Poprade, kde v súboji dvoch posledných celkov tabuľky domáci vydreli triumf 3:2 nad Skalicou v predĺžení.

HK Poprad - HK 36 Skalica 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 9. Buc, 49. Šterbák, 62. Vandas - 25. Konečný, 26. Školiak.
Rozhodovali: Jonák - Kalina, Smrek
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Klouda (Poprad) na 10 min za nešportové správanie, Buc (Poprad) na 10+DKZ za nešportové správanie, Skokan (Poprad) na 5+ DKZ za pichnutie, Školiak (Skalica) na 10 min za nešportové správanie, Školiak (Skalica) DKZ za vyhodenie hokejky mimo hracej plochy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,
Počet divákov: 1404

ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. J. Ručkay, 25. Melichárek - 20. Petruška, 38. Pernič, rozhodujúci nájazd Markovič. Rozhodovali: J. Konc - Tvrdoň, Výleta,
Vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,