< sekcia Šport

Vlhová v 1. kole obrovského slalomu druhá za Rebensburgovou

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní 14. februára 2019 vo švédskom Are. Foto: TASR - Martin Baumann

Organizátori museli skrátiť trať 1. kola, ktorú staval Livio Magoni, tréner Vlhovej. Pre silný vietor vo vrchnej časti sa išlo z rezervného štartu, pretekárkam navyše sťažoval výkony aj mäkký povrch.

Are 14. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová útočila vo štvrtok na majstrovstvách sveta vo švédskom Are na ďalšiu medailu. Po 1. kole obrovského slalomu strácala z druhého miesta na vedúcu Nemku Viktoriu Rebensburgovú iba 19 stotín. Priebežná tretia priečka patrila s odstupom 0,37 sekundy Nórke Ragnhild Mowinckelovej, štvrtá bola pred druhým kolom (17.45) Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,44).

Organizátori museli skrátiť trať 1. kola, ktorú staval Livio Magoni, tréner Vlhovej. Pre silný vietor vo vrchnej časti sa išlo z rezervného štartu, pretekárkam navyše sťažoval výkony aj mäkký povrch. Najlepšie sa s náročnými podmienkami v 1. kole vyrovnala Rebensburgová so štartovým číslom 3, ktorá oproti Shiffrinovej predviedla razantnejšiu jazdu, aj keď nie najagresívnejšiu. Hneď za Nemkou sa na trať vydala Vlhová, vicemajsterka sveta v alpskej kombinácii odštartovala výborne a vďaka dravému formátu jazdy excelovala už na prvých dvoch meraných úsekoch. Na treťom medzičase napriek príliš nízkemu nájazdu do oblúka mala náskok 38 stotín. Krátko pred cieľom ju ešte raz vyhodilo z línie, napriek tomu sa zaradila na druhé miesto.

"Bola som trošku nahnevaná, lebo som vedela, že som urobila dve veľké chyby. Napriek nim som prišla do cieľa len so stratou 19 stotín. Viem, kde si mám dať pozor, kde sa dá zrýchliť. Druhé kolo bude veľký boj, dá sa však povedať, že je možno lepšie útočiť z druhého miesta než ísť z prvého," povedala Vlhová v cieli 1. kola.

Začiatok 2. kola obrovského slalomu žien posunuli na 18.00 h


Organizátori majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Are posunuli začiatok 2. kola štvrtkového obrovského slalomu žien o pätnásť minút na 18.00 h. Potrebovali viac času na údržbu trate, na ktorú sa v 1. kole vydalo až 98 pretekárok, prácu im navyše sťažovali plusové teploty a občasný dážď.

Okolnosti poznačili už 1. kolo, ktoré sa pre silný vietor vo vrchnej časti išlo z rezervného štartu. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová útočila v súťaži na medailu, z druhého miesta strácala na vedúcu Nemku Viktoriu Rebensburgovú iba 19 stotín sekundy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.