< sekcia Šport

Petre Vlhovej prospela pauza, mágovi Magonimu vyšiel ďalší ťah

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa raduje v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára 1. februára 2019 v Maribore. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Vlhová postupne pridáva do portfólia ďalšie disciplíny, všetky individuálne plánuje už na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare.

Maribor 1. februára (TASR) - Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej prospela krátka prestávka, ktorú si mohla dovoliť uprostred sezóny Svetového pohára. Medzi víťazstvami v slalome vo Flachau a v piatok v obrovskom slalome v Maribore absolvovala len jednu súťaž a "reštart" dopadol ideálne.

Začiatkom januára triumfovala v Rakúsku s vypätím všetkých síl, veď hrozilo, že ani nenastúpi. V Slovinsku boli okolnosti o poznanie príjemnejšie, vďaka čomu si mohla naplno užiť ôsmy úspech v kariére SP, druhý v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne. "Veľmi mi pomohlo zregenerovať a trochu si aj mentálne oddýchnuť z tohto kolotoča. Máme pred sebou ďalší možno mesiac, keď musím zabrať. Myslím si, že sa toto obdobie začalo najlepšie, ako sa len dalo. Teraz si musím trochu oddýchnuť a pripraviť sa na zajtra," povedala Vlhová, na ktorú v sobotu čaká klasický slalom (10.00/13.00).Premiérový triumf v "obráku" dosiahla koncom vlaňajška v Semmeringu hneď pri úvodnom štarte na nových lyžiach. Petrin otec a finančný manažér tímu Igor Vlha vtedy označil trénera Livia Magoniho za "mága" a talianskemu koučovi vyšiel aj ťah s pauzou, počas ktorej jeho 23-ročná zverenka zavítala aj domov na Slovensko. "Potvrdilo sa, že si doma dobre oddýchla. Bolo to správne, Livio to dobre naordinoval. Oddych ju upokojil a naštartoval. Celý tím je šťastný," vyhlásil I. Vlha. Realizačný tím na čele s Magonim už teraz spriada plány na budúci ročník: "Sú veľké, sadneme si v lete, chystáme sa prijať ďalšieho človeka z Talianska. Livio chce jednoznačnej súťažiť aj v zjazdoch."

Vlhová postupne pridáva do portfólia ďalšie disciplíny, všetky individuálne plánuje už na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare. "Ideme ďalej, tešíme sa do Švédska," naznačil otec, ktorého dcéra nepridáva len disciplíny, ale aj úspechy v nich: "Viem, ako jazdí na tréningoch, pravidelne mám časy na stole. Aj v slalome trvalo dlhšie, kým sa to prejavilo. Veľmi dobre vieme, ako jazdí obrovský slalom."

V piatok ho zajazdila najlepšie - rovnako ako Američanka Mikaela Shiffrinová. "Nestáva sa to každý deň, stane sa to možno raz za sezónu, dve, tri. Je to špeciálne a výnimočné. Už je to však iné víťazstvo, lebo už nie je prvé. Pre nás malo väčšiu cenu prvé víťazstvo v Semmeringu," dodal ďalší dôležitý člen tímu, asistent trénera Matej Gemza. Všetci spoločne dohliadnu na režim, aby mohla Vlhová nadviazať na Semmering, kde sa po triumfe v "obráku" umiestnila na pódiu aj v slalome: "Budeme robiť to isté. Bude tesné stihnúť to, aby išla spať ešte v rozumnom čase."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.