< sekcia Šport

Zomrela legenda Bostonu s českými koreňmi John Havlicek

Na archívnej snímke z 8. januára 1970 basketbalista Bostonu Celtics John Havlicek (17) a hráč Atlanty Walt Hazzard počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA v Bostone. Foto: TASR/AP

Havlicek svoju hráčsku kariéru spojil s klubom Boston Celtics, v ktorom je historicky najlepší strelec. Získal s ním osem titulov a trinásťkrát sa predstavil v zápase hviezd.

Boston 26. apríla (TASR) - V piatok zomrel vo veku 79 rokov člen siene slávy basketbalovej NBA John Havlicek. Američan s českými koreňmi trpel parkinsonovou chorobou.

Hráčsku kariéru spojil s klubom Boston Celtics, v ktorom je historicky najlepší strelec. Získal s ním osem titulov a trinásťkrát sa predstavil v zápase hviezd. "John bol neobyčajne láskavý a štedrý. Bol šampión po každej stránke. Teraz smútime spoločne s jeho rodinou a priateľmi, ale sme mu vďační za všetku radosť a inšpiráciu, ktorú nám dal," citovala agentúra AFP stanovisko Bostonu, v ktorom prežil celú kariéru od 1962 do 1978. Po ukončení aktívnej činnosti klub vyradil jeho číslo 17.