< sekcia Tenis

D. Cibulková prehrala v Ríme so Šarapovovou, Rusku podržal servis

Slovenská tenistka Dominika Cibulková na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

V kvalitnom a dramatickom stretnutí podľahla Šarapovovej 6:3, 4:6, 2:6.

Rím 16. mája (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Ríme. V kvalitnom a dramatickom stretnutí prehrala s Ruskou Mariou Šarapovovou 6:3, 4:6, 2:6.

Bývalá svetová jednotka, ktorá slávila úspech vďaka agresívnej hre, upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:3. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou a Austrálčankou Dariou Gavrilovovou.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu, po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0 a prvý set získala vo svoj prospech. V druhom dejstve Šarapovová obmedzila počet nevynútených chýb, začalo jej fungovať prvé podanie i obojručný bekhend po čiare a v koncovke slávila úspech. Na začiatku tretieho setu odskočila Slovenke na 3:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca.