Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia Tenis

AUSTRALIAN OPEN: Lacko postúpil už do 3. kola, kde ho čaká Nišikori

Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: TASR/AP

Slovenský tenista si v druhom kole poradil s Izraelčanom Dudim Selom 3:1 na sety a upravil vzájomnú bilanciu s týmto súperom na 2:4.

Melbourne 18. januára (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa v pozícii kvalifikanta prebojoval už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V druhom kole si poradil s Izraelčanom Dudim Selom 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a upravil vzájomnú bilanciu s týmto súperom na 2:4. V Melbourne vyrovnal svoje maximum z roku 2012.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v noci na piatok SEČ proti piatemu nasadenému Japoncovi Keiovi Nišikorimu, s ktorým má negatívnu bilanciu 0:2. Oba duely sa hrali na harde. V roku 2014 s ním prehral na turnaji vo Washingtone a v marci 2012 na podujatí Masters 1000 v Miami.

V úvodnom sete duelu medzi Lackom a Selom mal navrch izraelský hráč, ktorý dvakrát prelomil podanie súpera. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenského daviscupového reprezentanta na 4:2. Na začiatku tretieho setu viedol Sela 2:0, Lacko však potom získal šesť gemov v rade. Vo štvrtom dejstve za stavu 4:4 po Selovej dvojchybe zobral Izraelčanovi servis a zápas zakončil čistou hrou.

Lacko vyhral vrátane kvalifikácie už päť stretnutí. "Na začiatku duelu so Selom som bol trochu stratený, nemal som pevnú pôdu pod nohami. Od začiatku druhého setu som začal hrať presnejšie a rýchlejšie. Proti Nišikorimu sa pokúsim prekvapiť," povedal pre Slovenský rozhlas Lacko, ktorý v Melbourne Parku vyrovnal svoje grandslamové maximum. Aj pred piatimi rokmi postúpil do 3. kola ako kvalifikant, zastavil ho až Španiel Rafael Nadal.

Suverénne postúpil do 3. kola Švajčiar Stan Wawrinka. Štvrtý nasadený šampión z roku 2014, ktorý v úvodnom kole vyradil slovenskú jednotku Martina Kližana až po päťsetovej bitke, zdolal Američanka Stevea Johnsona 6:3, 6:4, 6:4. Ďalej ide aj desiaty nasadený Čech Tomáš Berdych po triumfe 6:3, 7:6 (6), 6:2 nad ďalším americkým tenistom Ryanom Harrisonom. Wawrinkov krajan a štvornásobný melbournsky šampión Roger Federer zvíťazil nad americkým kvalifikantom Noahom Rubinom 7:5, 6:3, 7:6 (7:3). V treťom sete otočil z 1:4.

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Lukáš LACKO (SR) - Dudi Sela (Izr.) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4,
Bernard Tomic (27-Austr.) - Victor Estrella (Dom.rep.) 7:5, 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5),
Andy Murray (1-V.Brit.) - Andrej Rublev (Rus.) 6:3, 6:0, 6:2,
Daniel Evans (V. Brit.) - Marin Čilič (7-Chor.) 3:6, 7:5, 6:3, 6:3,
Viktor Troicki (29-Srb.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:3, 1:6, 7:6 (2), 3:6, 6:3,
Mischa Zverev (Nem.) - John Isner (19-USA) 6:7 (4), 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7), 9:7,
Sam Querrey (31-USA) - Alex de Minaur (Austr.) 7:6 (5), 6:1, 6:0,
Steve Darois (Bel.) - Diego Schwartzmann (Arg.) 6:3, 6:3, 2:6, 6:4,
Roger Federer (17-Švajč.) - Noah Rubin (USA) 7:5, 6:3, 7:6 (3),
Stan Wawrinka (4-Švajč.) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:4, 6:4,