Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tenis

Rakúsky tenista Dominic Thiem pózuje s trofejou po jeho víťazstve nad Nemcom Philippom Kohlschreiberom vo finále tenisového turnaja ATP v nemeckom Stuttgarte 13. júna 2016. Foto: TASR/AP

V nedeľu museli finálový duel pre dážď prerušiť za stavu 3:2 v tajbrejku prvého setu pre Kohlschreibera.

Stuttgart 13. júna (TASR) - Rakúsky tenista Dominic Thiem si na konto pripísal svoj premiérový titul z trávnatého podujatia. V pondelok triumfoval vo finále turnaja ATP v nemeckom Stuttgarte nad domácim Philippom Kohlschreiberom 6:7 (2), 6:4 a 6:4. V nedeľu museli finálový duel pre dážď prerušiť za stavu 3:2 v tajbrejku prvého setu pre Kohlschreibera.

Pre Thiema je to celkovo siedme turnajové víťazstvo a už štvrté v tomto roku.

dvojhra - finále:

Dominic Thiem (3-Rak.) - Philipp Kohlschreiber (7-Nem.) 6:7 (2), 6:4, 6:4

Turnaj ATP v Halle

Japonský tenista Kei Nišikori vstúpil do trávnatého turnaja ATP v Halle víťazne. V pondelňajšom dueli 1. kola, ktorý sa pre dážď odohral na dvorci so zatiahnutou strechou, zdolal Francúza Lucasa Pouillea v troch setoch 6:7 (5), 6:1, 6:4.

Turnaja v Queen's Clube

Prvý deň tenisového turnaja ATP na tráve v londýnskom Queen's Clube výrazne ovplyvnil dážď. Zo štyroch naplánovaných stretnutí sa odohralo len jedno, v ktorom Američan Steve Johnson vyradil štvrtého nasadeného Francúza Richarda Gasqueta po triumfe 7:6 (2), 6:2. Tri zápasy organizátori preložili na utorok.