Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Tenis

EMPIRE Tennis Tour 2024 pokračuje dvoma ženskými turnajmi W50 a W75

Najvyššie nasadená hráčka na oboch turnajoch je Tamara Zidanseková, ktorej patrí 106. miesto v rebríčku WTA.

Thompson vyhral turnaj ATP v Los Cabos, získal svoj premiérový titul

Austrálčan zdolal v nedeľňajšom finále hráča z najlepšej desiatky svetového rebríčka Caspera Ruuda.

Vo finále turnaja ATP v Riu odohrajú Navone a Baez argentínsky zápas

Navone vyradil turnajovú dvojku Camerona Norrieho z Veľkej Británie v dvoch setoch 6:4, 6:2.

Molčan zdolal Cecchinata v 1. kole kvalifikácie turnaja ATP v Santiagu

V prvom kole ako nasadená dvojka zdolal Taliana Marca Cecchinata 6:2 a 7:6 (4).

Paoliniová vyhrala turnaj WTA v Dubaji a získala svoj druhý titul

Predtým sa jediný raz z prvenstva tešila v roku 2021 v slovinskom stredisku Portorož.

Ruud sa stal prvým finalistom turnaja ATP v Los Cabos

O titul bude bojovať proti Thompsonovi.,aktualizované

Norrie sa prebojoval do semifinále v Riu de Janeiro, čaká ho Navone

Druhá semifinálová dvojica bude čisto argentínska, Francisco Cerundolo sa stretne so Sebastianom Baezom.

Kalinská nepustila Gauffovú do semifinále turnaja WTA v Dubaji

Svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska dovolila Číňanke Čeng Čchin-wen uhrať len päť gemov a zvíťazila 6:3, 6:2.

Monfils sa v semifinále turnaja ATP v Dauhe stretne s Menšíkom

O veľké prekvapenie sa postaral 116. hráč svetového rebríčka Čech Jakub Menšík, ktorý zdolal najvyššie nasadeného hráča turnaja Rusa Andreja Rubľova.,aktualizované

Swiateková postúpila do semifinále turnaja WTA v Dubaji

Alcaraz bude môcť po zranení členka obhajovať titul v Indian Wells

Ešte pred turnajom v Indian Wells, ktorý odštartuje 6. marca, čaká na svetovú dvojku exhibičný zápas proti Rafaelovi Nadalovi v Las Vegas.

Cerundolo postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Riu de Janeiro

Štvrtý nasadený hráč zdolal si poradil so Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom poľahky 6:2, 6:1.

Chačanov postúpil do štvrťfinále turnaja v Dauhe

Druhý nasadený hráč zdolal Maďara Fábiána Marozsána 6:4, 7:5.,aktualizované

Swiateková postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Dubaji

Turnajová trojka Coco Gauffová z USA vyradila Češku Karolínu Plíškovú v troch setoch 2:6, 6:4 a 6:3.,aktualizované

Karlovič ukončil profesionálnu kariéru

Karlovič neodohral žiadny zápas na okruhu ATP od októbra 2021.

Alcaraz skrečoval pre zranenie zápas 1. kola: Preventívne som odstúpil

Alcaraz požiadal hneď na to o lekárske ošetrenie, nechal si členok ošetriť, zalepiť a vyhral prvý gem pri podaní Monteira.,aktualizované

Muchovej rehabilitácia nestačila, musela podstúpiť operáciu zápästia

Svoj predošlý duel odohrala česká tenistka 8. septembra, keď v semifinále US Open podľahla vo Flushing Meadows neskoršej víťazke turnaja Coco Gauffovej (4:6, 5:7).

Schmiedlová neuspela v 1. kole turnaja WTA 125 v Mexiku

V pozícii nasadenej jednotky prehrala s Američankou Sachiou Vickeryovou 2:6, 0:6.

Fritz obhájil triumf na turnaji v Delray Beach, získal siedmy titul

Dvadsaťšesťročný Fritz dokázal obhájiť titul z minulého roka bez straty setu. Získal svoj siedmy titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

SR neusporiada jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára

V skupinovej fáze finálového turnaja sa 10.-15. septembra predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín.

Swiateková vedie rebríček WTA, Schmiedlová 78.

V najlepšej desiatke nastala v porovnaní s minulým týždňom len jedna zmena, Lotyška Jelena Ostapenková sa posunula z 11. priečky na deviatu.

Djokovič naďalej na čele rebríčka ATP, Molčan na 127. mieste

V najlepšej desiatke neprišlo k žiadnej zmene.

Sinner sa stal víťazom turnaja ATP v Rotterdame

Sinner získal celkovo dvanásty singlový titul na najvyššej profesionálnej úrovni, druhý v tomto roku.

Klein nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP v Dauhe

Vo finále kvalifikácie prehral v pozícii nasadenej sedmičky s dvojkou "pavúka" Francúzom Alexandrom Müllerom 4:6, 4:6.

Molčan prehral v 1. kole kvalifikácie na turnaji ATP v Riu de Janeiro

V druhom sete nevyužil vedenie 3:1. Aj pred týždňom na antuke v argentínskom Buenos Aires stroskotal Molčan v úvodnom kole kvalifikácie.

Frechová postúpila do 2. kola na turnaji v Dubaji cez Alexandrovovú

Američanka Peyton Stearnsová zdolala po trojsetovej dráme Rusku Mirru Andrejevovú 6:2, 2:6, 6:1.,aktualizované

Tenis: Alcaraz neobháji titul v Buenos Aires, nestačil na Jarryho

Dvadsaťosemročný Jarry zdolal Alcaraza po prvýkrát a to na tretí pokus.

Klein sa prebojoval do finále kvalifikácie v Dauhe, čaká ho Müller

V boji o postup do hlavnej súťaže ho čaká dvojka pavúka Francúz Alexandre Müller.

Brooksbymu skrátili dištanc na 13 mesiacov, na kurty môže v marci

Dvadsaťtriročný Brooksby sa v rebríčku ATP dostal v roku 2022 na kariérne maximum 33. miesto.

Griekspoor vyradil v Rotterdame štvrtého nasadeného Hurkacza

V rovnakej fáze skončil tretí nasadený Holger Rune z Dánska, ktorý prekvapujúco nestačil na Rusa Alexandra Ševčenka a podľahol mu 4:6, 6:1 a 3:6.

Nadal označil Djokoviča za najlepšieho hráča histórie

Nadal sa stal prvým tenistom, ktorému sa podarilo vybojovať viac než 20 grandslamových titulov, na konte ich má 22. Vlani jeho rekord vyrovnal a prekonal Srb.

Rybakinová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Dauhe

Kanaďanka Leylah Fernandezová zdolala Číňanku Čeng Čchin-wen v dvoch setoch.,aktualizované

Nadal pre zranenie vynechá i turnaj v Dauhe: Nie som pripravený

Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión sa na začiatku kalendárneho roka vrátil do súťažného kolotoča po ročnej pauze spôsobenej zranením bedrového kĺbu.

Etcheverry postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Buenos Aires

V 2. kole v pozícii nasadenej šestky zdolal Kolumbijčana Daniela Elahiho Galana 6:3, 6:0.

Alcaraz by uprednostnil zlato z OH 2024 pred titulom z Roland Garros

Druhý muž svetového rebríčka zatiaľ vyhral dva grandslamové turnaje, vlani triumfoval vo Wimbledone a v roku 2022 na US Open.

Djokovič naďalej na čele rebríčka ATP, Molčan na 122. mieste

Lukáš Klein si polepšil o tri priečky a figuruje na 140. pozícii, Jozef Kovalík je 232.

Swiateková vedie rebríček WTA, Schmiedlová 77.

V najlepšej desiatke nastala v porovnaní s minulým týždňom len jedna zmena, Kazaška Jelena Rybakinová sa po triumfe na turnaji v Abú Zabí posunula na štvrté miesto pred Američanku Jessicu Pegulovú.

Darderi zdolal vo finále turnaja v Cordobe domáceho Bagnisa

Pre 21-rončého hráča to je prvý titul v kariére.

Mladí Slováci vybojovali zlato na ME tímov do 12 rokov

Slovákov dostal vo finále do vedenia Matteo Sanson, ktorý zdolal Lionela Friessnegga hladko 6:2, 6:1.