Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Tipsport Liga

Budapešť si pripísala v Tipsport lige ďalšiu výhru

Ilustračné foto. Foto: TASR - Marko Erd

Trenčania vstúpili do zápasu veľmi zle a už po šiestich minútach si tréner Peter Oremus musel vziať oddychový čas.

Budapešť 14. októbra (TASR) - Maďarský nováčik si hladko poradil s Trenčínom.

MAC Budapešť - Dukla Trenčín 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Góly: 1. Brown (Dansereau, Dudás), 5. Orbán (Langkow, Bodó), 6. Klempa (Dansereau), 50. Bodó (Langkow), 56. Klempa (Dansereau, Dudás) – 31. Sojčík, 48. Hecl (Mikula). Rozhodovali: Snášel, Orolín – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Sádecký (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Bugár, Majoross – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Szigeti – Szabad, Kreisz, Odnoga

Dukla Trenčín: Šimko (7. Valent) – Kovář, Niko, Holenda, Bohunický, Frühauf, Rýgl, M. Hudec, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Olvecký, Bartovič – Mikula, Bližňák, Varga – Švec, Pardavý, D. Hudec

Trenčania vstúpili do zápasu veľmi zle a už po šiestich minútach si tréner Peter Oremus musel vziať oddychový čas. Jeho zverencom totiž domáci hokejisti strelili za tento úsek tri góly, prvý už po 14 sekundách hry. Valent vystriedal v bránke Šimka, ale vzápätí musel čeliť ďalšej šanci. Trenčín pohrozil až v polovici tretiny po strele Radivojeviča.

V druhom dejstve sa Dukla zmobilizovala a v 31. minúte znížila zásluhou Sojčíka. Tento stav nabádal Trenčanov viac otvoriť hru, v 48. minúte po využitej presilovke znížili už na rozdiel gólu. Presadil sa Hecl. Potom však strieľali góly už len domáci. Tí prekonali Valenta dvakrát a napokon triumfovali 5:2. MAC sa touto výhrou dostal v tabuľke na 10. miesto pred Žilinu.