< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: Liptovský Mikuláš zdolal HK Orange

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Róbert Huna v 12. minúte nastrelil len žŕdku, no v 17. už otvoril skóre Piatka.

Spišská Nová Ves 24. októbra (TASR) - V zápase deviateho tímu tabuľky Tipsport ligy s reprezentačnou dvadsiatkou mali navrch favorizovaní domáci hokejisti, no v úvode duelu ich zabrzdili dve vylúčenia. V ďalších minútach prvej tretiny ale Liptáci už dominovali. Róbert Huna v 12. minúte nastrelil len žŕdku, no v 17. už otvoril skóre Piatka.

V druhom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. V 24. minúte zvýšil na 2:0 Sukeľ. Mladíci však v polovici zápasu dostali obrovskú možnosť v podaní dvoch presiloviek o dvoch hráčov a obe dokázali využiť. Najprv sa presadil Havrila a po ňom Kollár vyrovnal na 2:2. Tento stav však nevydržal ani dve minúty a opäť viedli domáci, keď Róbert Huna vydoloval puk spod Ovečku a poslal ho do siete. Do konca tretiny padli ešte dva góly, oba tímy sa presadili v rozpätí 39 sekúnd. Najprv zvýšil Heikkilä na 4:2, no vzápätí strelil Kollár kontaktný gól.

V tretej tretine si už favoriti zápas postrážili a mladíkom pridali ešte dva presné zásahy. Krátko po prestávke sa ocitol pred bránkou voľný Tamáši a nezaváhal, v 48. minúte upravil na konečných 6:3 pre Liptákov svojím druhým gólom Heikkilä.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

Góly: 17. Piatka (Heikkilä, Suchý), 24. Sukeľ (Kurali, Richard Huna), 31. Róbert Huna (Richard Huna), 38. Heikkilä (Tamáši), 42. Tamáši (Heikkilä), 48. Heikkilä (Piatka) – 29. Havrila (Fafrák), 30. Kollár (Fafrák, Nahálka), 39. Kollár (Giertl, Lunter). Rozhodovali: Németh (Maď.), Korba – Bogdaň, Váczi (Maď.), vylúčení: 8:4, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 153 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Richard Huna, Róbert Huna – Vybiral, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

SR20: Ovečka – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Lavička, Kupec, Romaňák, Boldižár – Giertl, Kollár, Lunter – Zahradník, Urbánek, Fafrák – Havrila, Čenka, Juščák – Džugan, Köver, Minárik