Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Tipsport Liga

Liptovský Mikuláš podľahol Popradu 1:4, Dmowski zaznamenal hetrik

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski.

Liptovský Mikuláš 12. januára (TASR) - Hokejisti HK Poprad triumfovali v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. V drese "kamzíkov" sa blysol hetrikom americký útočník Ryan Dmowski.

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski. Hostia v prostrednej časti hry upravili zásluhou Jána Brejčáka na rozdiel dvoch gólov a komfortný trojgólový náskok zabezpečil "kamzíkom" Dmowski. Liptáci ešte zareagovali v 48. minúte kontaktným gólom Jakuba Žilku, no 82 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil svoj druhý hetrik v sezóne Dmowski.

Tipos extraliga - 35. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Žilka (Avcin) - 11. Dmowski (Calof), 27. Brejčák (Bjalončík), 41. Dmowski (Betker, Svitana), 59. Dmowski (Coulter, Kotvan). Rozhodovali: Kalina, Baluška - Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1182 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Hraško, Fekiač, Nátny – Avcin, Quince, Lahtinen – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Uhrík, Kriška – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Calof, Bjalončík, Kukuča – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Bodnár, Paločko