< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: HK Orange 20 prehral s HC Košice

Na snímke striedačka HC Košice. Foto: TASR/Milan Kapusta

Dvadsiatka držala s favoritom vyrovnané skóre do polovice prvej tretiny.

Piešťany 15. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice vyhrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy na ľade HK Orange 20 presvedčivo 4:0. Po treťom triumfe za sebou si upevnili druhú priečku v tabuľke s mankom štyroch bodov na lídra zo Zvolena.

HK Orange 20 - HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Nagy (Šoltés, Haščák), 19. Brophey (McDowell, Šedivý), 24. Lenďák (Kafka, Netík), 27. Haščák (Šedivý, Nagy). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Vyšný, Konc ml., vylúčenia: 4:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 183 divákov

HK Orange 20: Ovečka (27. Sklenár) – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Lavička, Švec, Brincko, Romaňák – Minárik, Kollár, Fafrák – Lunter, Giertl, Juščák – Havrila, Čenka, Köver – Džugan, Urbánek

HC Košice: Škorvánek – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Žitný, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Hričina, Klíma, Petráš

Dvadsiatka držala s favoritom vyrovnané skóre do polovice prvej tretiny. Potom si sadol za krošček na trestnú lavicu Urbánek a hostia presilovku využili. Medzi kruhni zostal osamotený Nagy a otvoril skóre - 0:1. V 16. minúte mohol zvýšiť v prečíslení Brophey, ale presadil sa až o necelé tri minúty neskôr, keď pred brankárom tečoval nahodenie od modrej čiary na 2:0 pre svoj tím. Košičania kontrolovali hru aj v druhej časti a na konci 24. minúty už na trojgólový rozdiel upravil Lenďák. O chvíľu neskôr hrali hostia presilovku a Haščák presnou strelou zvýšil na 4:0. Po tomto momente v bránke dvadsiatky Sklenár nahradil Ovečku a až do konca stretnutia už neinkasoval. Košice mali hernú prevahu aj v záverečnej dvadsaťminútovke, gól v nej ale už nepadol.