Trenčiansky kraj

Nováky odvolali hlavného kontrolóra, ten hovorí o revanši

Nováky nemali schválený program rozvoja mesta, a preto nemohli čerpať prostriedky z eurofondov. Ja ako občan som na to upozorňoval pred dvomi rokmi.

Pre fiktívne zmluvy na asfaltovanie podali cestári trestné oznámenie

Ako povedal riaditeľ SC TSK Radovan Karkuš, zástupcovia spoločností, s ktorými v minulosti spolupracovali, ho kontaktovali s požiadavkou overiť si, či so SC uzatvorili zmluvu na asfaltovanie ciest. ,aktualizované 

V januári stúpla nezamestnanosť v okresoch Trenčianskeho kraja

Nezamestnanosť stúpla v januári medzimesačne vo všetkých deviatich okresoch TSK. Najvýraznejšie v okrese Považská Bystrica, kde vzrástla o 0,40 %.

Podpredseda Trenčianskeho kraja J. Božik sa vzdá svojich odmien

Za ostatných osem rokov som mal tú česť rozdať na podporu jednotlivcov, ale aj kolektívov z oblasti kultúry, športu a sociálnych vecí 68.000 eur, povedal Božik.

Cigeľ má tri mosty v havarijnom stave

Tri mosty majú už do 60 rokov, preto je to poznať i na ich stave.

Tohtoročnou držiteľkou Kvetu Tálie bude herečka Kveta Stražanová

Na dosky Divadla Jonáša Záborského v Prešove sa Kveta Stražanová postavila ako 17-ročná a prešovskému divadlu zostala verná šesť desaťročí.

Považskú Bystricu čaká radikálna redukcia kilometrov liniek MHD

Podľa Petra Máťoša je hlavným dôvodom nariadenie EK, podľa ktorého môže mať prepravca, s ktorým uzatvorí mesto zmluvu priamo, maximálne 23 autobusov a ročný obrat maximálne dva milióny eur.

Partizánske prispeje z rozpočtu školám na projekty, ktoré vyberú žiaci

Financie z mesta budú môcť žiaci využiť na akýkoľvek svoj zámer, podľa primátora môže ísť o projekt skrášlenia nejakej časti školy.

František Žovinec zanechal v Selci hlbokú folklórnu i ľudskú stopu

Folklórne tradície v Selci sú podľa dcéry Františka Žovinca živé aj po jeho smrti. Uchovávajú ich nielen jeho deti a vnúčatá, ale v podstate celá obec.

Hlavnému kontrolórovi v Považskej Bystrici schválili odmenu 5129 eur

Na návrh predsedu komisie pre financovanie a správu majetku mesta Mariána Sopčáka schválilo zastupiteľstvo Sičákovi odmenu vo výške 20 % zo súčtu mesačných platov za rok 2018.

Prievidzská spoločnosť chce v priemyselnom parku rozšíriť cestu

Komunikácia má slúžiť na ďalšiu obslužnosť pre areál, ktorý Brose buduje v priemyselnom parku.

P. Kovács: Určiť presnú hodnotu zmiznutých zbraní v Trenčíne je ťažké

Zmiznuté halapartne bežných typov sa na aukciách predávajú asi za 1000 eur, luxusné aj cez 2000 eur. Meče (stredovek 9. až 15. storočie) aj archeologické vykopávky pokojne aj 2000 až 3000 eur za kus.

Letná sezóna v Partizánskom prinesie i koncerty inštrumentalistov

September v Partizánskom bude opäť patriť narodeninovým oslavám mesta, kde tento rok bude hlavným hosťom spevák Adam Ďurica.

Polícia v Prievidzi prijme ročne tisícky oznámení od obyvateľov

Ak o podozrivom správaní, psovi na detskom ihrisku či aute parkujúcom na tráve informuje volajúci po dvoch či troch hodinách alebo nasledujúci deň emailom, často strácajú možnosť vec objasniť.

Nová expozícia na Bojnickom zámku predstavuje slovenských výtvarníkov

Zriadením expozície diel miestnych umelcov sa snažilo múzeum vyriešiť absenciu priestoru, kde by boli ich práce trvalo vystavené.

V Brezovej pod Bradlom spojili fašiangy s ochutnávkou zabíjačky

Fašiangy sa spájali s bujarými zábavami. Najväčšia bola na konci tohto obdobia, v utorok pred Popolcovou stredou, kedy sa pochovávala basa.

Manželia Nagyovci potvrdili svoju lásku už 20. certifikátom vernosti

Zamilované páry si sľub vernosti na Bojnickom zámku môžu ešte dať v nedeľu 17. februára počas otváracích hodín múzea.

Chrípka zatvára školy v Trenčianskom a Nitrianskom kraji

Kvôli veľkému počtu chorých detí bola prerušená prevádzka aj v dvoch MŠ na Tribečskej ulici a na MŠ Čerešňová v časti Veľké Bedzany. ,aktualizované 

Bánovce nad Bebravou fungujú toto volebné obdobie bez mestskej rady

Na ustanovujúcom zasadnutí MsZ v Bánovciach nad Bebravou zriadila samospráva desať komisií ako poradných, iniciatívnych a kontrolných orgánov MsZ.