Trenčiansky kraj

Žiaci z Prievidze sa oboznamovali s možnosťami duálneho vzdelávania

Príprava mladých ľudí na trh práce a problematika zamestnávania mladých ľudí je dôležitou témou v celej Európskej únii.

V bojnickej zoo vybudujú karanténne stanice pre veľké šelmy

Národná zoologická záhrada v Bojniciach podľa nej v rámci projektu vybuduje karanténnu, respektíve rehabilitačnú stanicu pre rysa ostrovida v jej areáli a takisto karanténnu, respektíve rehabilitačnú stanicu pre medveďa hnedého.

Polícia pátra po 75-ročnom Rudolfovi Prokopcovi z Novej Bošáce

Rudolf Prokopec je nezvestný od 13. septembra, kedy odišiel z útulku pre občanov bez prístrešia v Novom Meste nad Váhom a nikomu neoznámil dôvod odchodu.

Výstava Slovak Funeral prinesie súťaž v kopaní hrobov

Súčasťou výstavy je sprievodný program, prednášky týkajúce sa zákona o pohrebníctve, ochrany osobných údajov a digitalizácie v sektore pohrebníctva.

Memorandum o spolupráci má zachrániť jedinú sklársku školu v SR

Stredná odborná škola sklárska, ako jediná odborná škola so zameraním na sklársky priemysel na Slovensku, čelí aktuálne nedostatku študentov.

Stavy hovädzieho dobytka v Trenčianskom kraji stúpli len minimálne

Zníženie stavu zaznamenali v okrese Považská Bystrica - až o 12 %, v Myjave o 6 % a v okrese Trenčín a Nové Mesto nad Váhom zhodne o 2 %.

Trenčania tento rok nezaplatili dane a poplatky vo výške 850.000 eur

Celkovo v Trenčíne vyrubili na tento rok dane a poplatky vo výške takmer 8,07 milióna eur. Na dani z nehnuteľnosti vybrala samospráva 5,05 milióna eur, za psov 43.165 eur.

Pomôžte nájsť svedkov napadnutia muža v myjavskom hoteli

Poškodeného muža útočník vytlačil smerom k východu z baru, kde ho následne udrel päsťou do oblasti tváre a potom, pri vchodových dverách hotela, ho udrel päsťou do oblasti hlavy.

Starosta Jalovca nekandiduje, iný záujemca o funkciu v obci nie je

Jalovec má okolo 300 obyvateľov. Napriek tomu, že o funkciu starostu tam neprejavil záujem nikto, o poslanecké mandáty je uchádzačov dosť.

Trenčiansky samosprávny kraj je stále lídrom v duálnom vzdelávaní

V systéme duálneho vzdelávania je v kraji zapojených 878 žiakov zo všetkých stredných odborných škôl, spolupracujú s 91 zamestnávateľmi.

Partizánske si naplánovalo na budúci rok mierne prebytkový rozpočet

Celkové príjmy mesta by mali budúci rok dosiahnuť 16.694.761,50 eura, z toho bežné príjmy sú vo výške 15.577.552,33 eura, kapitálové príjmy vo výške 407.989,17 eura.

Greenpeace: Výpusty banských vôd na hornej Nitre sú znečistené arzénom

Vzorky, ktoré mimovládna organizácia dala analyzovať, odobrala z piatich vodných tokov, do ktorých majú Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) vypúšťať banské odpadové vody.,aktualizované 

POLICAJNÁ RAZIA: V Trenčíne preverujú daňový podvod

Momentálne dokumentujú predmety zaistené v rámci vykonávaných prehliadok, je medzi nimi počítačová technika a rôzne veci preukazujúce páchanie trestnej činnosti. Na akcii sa zúčastnilo 18 policajtov.

Výstava v Hornonitrianskom múzeu prezentuje záhadný svet mušlí

Množstvo rarít z podmorského sveta v rámci expozície Záhadný svet mušlí si tam návštevníci môžu pozrieť do 25. novembra.

Marián Mišún sa vzdal kandidatúry na primátora Púchova

O post primátora Púchova sa tak uchádza osem kandidátov.

Hasiči v okolí Trenčína zachránili v októbri majetok za 240.000 eur

Celkovo zasahovali pri 89 dopravných nehodách, absolvovali 86 technických zásahov a vyrážali k 50 požiarom.

V Prievidzi sa už po ôsmy raz uskutoční populárna Noc divadiel

Do celoeurópskeho projektu, ktorý na Slovensku vyhlasuje Divadelný ústav Bratislava, sa Divadlo "A" a Divadlo Shanti Prievidza zapojili pred ôsmimi rokmi ako jedno z prvých ochotníckych divadiel.

V prievidzkej škole z dotácií podporili znevýhodnených žiakov

Z finančnej dotácie z rozpočtu mesta vo výške 500 eur škola nakúpila darčekové predmety za účelom oceňovania žiakov.

Vodohospodári chcú v Krásne zabezpečiť protipovodňové opatrenia

Cieľom plánovanej protipovodňovej stavby je zvýšenie ochrany intravilánu Krásnej Vsi pred zaplavovaním z toku počas intenzívnych zrážok a topenia snehu v jarnom období.

V Prievidzi pribudli dve nové fitnes ihriská

Vonkajšie fitnes ihriská budú slúžiť na voľnočasové aktivity obyvateľov, na tréningové procesy športovcov, ale aj žiakom základných a stredných škôl.