< sekcia Trnavský kraj

Policajti v Seredi chytili zlodejov, sudca ich prepustil

Na snímke pravé kľúče od pivničných priestorov. Foto: TASR/KR PZ v Trnave

Za ich konanie im hrozí väzenie až na dva roky.

Sereď 1. apríla (TASR) – Mestská a štátna polícia spolupracovali pri zadržaní troch zlodejov, ktorí kradli v pivnici obytného domu v Seredi. Do priestorov sa dostali pomocou pravého kľúča, ukradli ho v utorok 25. marca v skorých ranných hodinách z batoha muža popíjajúceho s nimi v miestnom bare.

"Po vzájomnej dohode prišli k obytnému domu, vošli do pivničných priestorov a za sebou zamkli. Postupne vošli do 19 pivníc, v 18 vypáčili zámok a pobrali pracovné náradie, predlžovacie káble, stroj na posilňovanie a prenosnú chladničku. Keď sa dostali do devätnástej, zostali nemilo prekvapení. Baterkou zasvietili na muža, ktorému kľúče ukradli. Ten neváhal a zavolal na políciu," informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Dvoch páchateľov, 18 a 21-ročných mužov zo Serede, ako aj tretieho, 24-ročného muža z Hlohovca, policajti na mieste zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt ich vzápätí obvinil z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň spracoval na dvoch z nich návrh na väzobné stíhanie. Súd však rozhodol, že budú stíhaní na slobode. Za ich konanie im hrozí väzenie až na dva roky.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.