Trnavský kraj

NEZASTAVIA SA PRED NIČÍM: Dôchodkyňu v Trnave chceli obrať o 8000 eur

Polícia sa obracia na verejnosť, aby upozorňovala seniorov na takéto podvody a uistila ich, že skutoční vnuci od nich nebudú peniaze žiadať takýmto spôsobom.

Piešťanské kúpele zavádzajú priamu linku do Viedne

Turistická linka Piešťany Spa Express bude jazdiť každý štvrtok a nedeľu v tomto roku až do 31. októbra. Odchod autobusu z Piešťan bude o 9.30 h.

Počas spomienkových osláv uvedú knihu Trnava a SNP

Kniha sa zaoberá protifašistickým odbojom v Trnavskom kraji a úlohou trnavskej posádky. Jej zostavovateľom je riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev.

Bodnutý muž z Hlohovca pri prevoze do nemocnice zomrel

Muž mal len 39 rokov.

Na detskej klinike pribudla Kindlotéka

Týmto špeciálnym čitateľským projektom chce seredská spoločnosť Amazon vzbudiť u detí väčší záujem o literatúru a čítanie kníh.

Od piatka do nedele sa uskutoční festival Trnava Frisbee Game

Hlavný program bude prebiehať v nedeľu. V semifinále Európskej ligy Ultimate Frisbee sa predstaví 20 najlepších klubov z ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska, ktoré budú bojovať o miesta vo finále.

Súčasťou spomienkových podujatí na SNP je aj divadelná premiéra Matky

Hra je mozaikou podôb materstva a vzťahov medzi matkami a deťmi, zobrazuje ich životné príbehy v rôznych etapách histórie Slovenska.

Nový cyklochodník v Trnave bude na Saleziánskej ulici

Chodník povedie po trase jestvujúceho chodníka od križovatky so Špačinskou cestou po okružnú križovatku s Veternou ulicou v dĺžke 380 metrov.

Polícia zisťuje totožnosť muža, ktorý môže pomôcť objasniť zločin

Ak ho niekto na fotografiách spoznal, prípadne vie, o koho ide, nech to oznámi na čísle 158 alebo formou súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Trnavská knižnica predstavuje knihy o povstaní a Trnavskej posádke

Do SNP odišli z Trnavy viac ako tri tisícky prezenčne slúžiacich vojakov, záložníkov a zmobilizovaných zo všetkých kútov Slovenska.

Cerová: Hrad Korlátko zachraňujú dobrovoľníci aj počas tohto leta

Korlátko sa nachádza v Cerovej, časť Rozbehy v okrese Senica. Bol postavený ako strážny hrad na obchodnej Českej ceste, opustený je od 18. storočia.

Piešťanská radnica uložila za čierne stavby vysokú pokutu

Areál vyrástol na Chránenom vtáčom území Sĺňava, kde platí štvrtý stupeň ochrany. Portál zpiestan.sk informoval, že Ratnovskou zátokou sa okrem piešťanskej radnice zaoberá aj polícia.

Polícia pátra po totožnosti utopeného muža v Kunovskej priehrade

Ak niekto muža spozná, má to oznámiť na linke 158 alebo formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti.

Vekový limit na štúdium na Univerzite tretieho veku TU je nad 40 rokov

V nadchádzajúcm akademickom roku je v ponuke trojročné štúdium anglického, nemeckého, francúzskeho, španielskeho alebo talianskeho jazyka pre začiatočníkov i mierne pokročilých.

SHMÚ: Poobede hrozia v Trnavskom a Nitrianskom kraji horúčavy

SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí od 13.00 h do 18.00 h.

NOVEMBER89: Výstavu k výročiu chcú zostaviť z fotografií Seredčanov

Na oddelení školstva a kultúry prijmú naskenované zábery, tiež originálne fotografie, ktoré naskenujú a vrátia doručiteľom rovnako ako negatívy.

Kláštor Katarínka ožil počas Noci hradov a zrúcanín

Projekt záchrany Kostola a kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej oslavuje tento rok 25 rokov. Ruiny objavili mladí študenti a pod vedením Petra Hercega sa pustili do realizácie projektu.

V havarovanom horiacom aute zahynula 18-ročná žena

Na sedadle za vodičom sedela 18-ročná mladá žena, ktorá v ňom zostala po nehode zakliesnená. Utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Trnavská brána víta folkloristov zo Slovenska i zahraničia

Podujatiu budú patriť pódiá v mestskom amfiteátri a na Hlavnej ulici od piatka do nedele 18. augusta. ,aktualizované