Trnavský kraj

Priemerný vek poslancov v Trnave je 37 rokov, najstarší má 56 rokov

Priemerný vek nových trnavských poslancov je tesne nad 37 rokov, platí to aj pre samostatné skupiny poslankýň a poslancov. ,aktualizované 

V Gabčíkove zvíťazil I. FENES, vo V. Mederi zasa G. HOLÉNYI

Podľa informácií z internetovej stránky štatistického úradu sa o post primátora v meste s 4476 oprávnenými voličmi uchádzali aj 48-ročný nezávislý Gabriel Darnai a 33-ročný nezávislý Zoltán Jakus.

Post primátora Sládkovičova obhájil ANTON SZABÓ

Účasť voličov bola v Sládkovičove 42,37 % a zozbieraných bolo 1873 platných hlasovacích lístkov pre voľbu primátora. Vydaných aj odovzdaných obálok bolo 1906.

Svoj post primátora Galanty si znovu obhájil PETER PAŠKA

O post primátora sa uchádzali aj 45-ročný nezávislý Zsolt Takáč, 42-ročná nezávislá Lucia Galambosová, 62-ročná nezávislá Katarína Štefunková a 63-ročná Zuzana Gauliederová (OĽANO).,aktualizované 

V Koválovec spojili komunálne voľby s referendom

Patrik Renováček, ktorý bol jediným kandidátom na starostu, sa rozhodol vypísať referendum s 11 otázkami.

Post primátora mesta Šamorín získal CS. OROSZ

Sobotňajších komunálnych volieb sa v meste zúčastnilo 5582 voličov, čo predstavuje volebnú účasť 50,23 %.

Vo Vrbovom zostáva primátorkou E. MAGGIOVÁ

Vo Vrbovom hlasovalo v komunálnych voľbách 47,3 % z 4928 zapísaných voličov, podľa zapisovateľky volebnej komisie v 11-člennom zastupiteľstve príde k zmene iba v troch prípadoch.

Polícia: V Trnavskom kraji boli voľby pokojné

Dva prípady riešili policajti v okrese Dunajská Streda, a to v obciach Hviezdoslavov, kde prijali trestne oznámenie pre podozrenie z ohovárania.

V Holíči rozhodlo 56 hlasov, Z. ČAMBAL bude pokračovať piate obdobie

K volebným urnám prišlo 48,29 percenta oprávnených voličov, čo je o viac ako osem percent ako pred štyrmi rokmi.

Nová primátorka Skalice chce otvoriť úrad občanom

Víťazka sobotných komunálnych volieb získala podľa neoficiálnych výsledkov 1590 hlasov a nezávislú kandidátku Oľgu Luptákovú, ktorá skončila na druhom mieste, predstihla o 176 hlasov.

V Nemšovej bude v primátorskom kresle MILOŠ MOJTO

Vo voľbách dostal Mojto 1143 hlasov (40,31 %). Vo funkcii primátora vystrieda Františka Bagina (SNS). Volebná účasť v Nemšovej dosiahla 54,92 %.

V Seredi vyhral MARTIN TOMČÁNYI, poslancami sú bratia aj otec so synom

V 19-člennom mestskom zastupiteľstve bude 10 nezávislých poslancov, strana Starostovia a nezávislí kandidáti, Smer-SD a SNS majú dva poslanecké posty, po jednom KDH, Doma dobre a Spolu-OD.

V Trnave bola volebná účasť vyššia, o poslancoch rozhodol žreb

Vo voľbe o primátorský post na druhom mieste so ziskom 16,52 percenta hlasov skončil Rastislav Mráz za koalíciu Naše mesTTo (KDH, SDKÚ-DS, SZS).

Novým primátorom Starej Turej bude LEOPOLD BARSZCZ

Barszcz získal v komunálnych voľbách 1431 platných hlasov (48,90 %) a na druhé miesto odsunul doterajšiu primátorku Annu Halinárovú (Smer-SD), ktorá získala 1113 hlasov.

V Piešťanoch prevažujú v zastupiteľstve nezávislí kandidáti

Ako nezávislý kandidoval aj novozvolený primátor P. Jančovič, ktorý získal od piešťanských voličov 2930 hlasov, čo predstavuje 32,6 percenta hlasov, keď porazil doterajšieho primátora M. Tamajku.

Primátor Hlohovca priznal prehru vo voľbách predčasne, zvíťazil

Do mestského zastupiteľstva bolo zvolených 13 nezávislých kandidátov, jeden za SNS, dvaja na Národnú koalíciu a jeden za KDH.

Podľa predbežných výsledkov v Trnave vedie PETER BROČKA

Bročka by mal svoj post obhájiť v konkurencii šiestich protikandidátov. Poďakoval všetkým voličom, podľa jeho slov u nich zavážilo, ako sa mesto posunulo v uplynulých štyroch rokoch dopredu.,aktualizované 

Novým primátorom Senice sa stal MARTIN DŽAČOVSKÝ, vymení B. Grimma

Pri voľbe primátora odovzdalo platné volebné hlasy 6512 z 17.167 oprávnených voličov. O post primátora sa uchádzalo spolu deväť kandidátov. Džačovský získal 2109 hlasov.

Podľa predbežných výsledkov bude primátorom Piešťan PETER JANČOVIČ

P. Jančovič doteraz pôsobil ako mestský poslanec. Porazil súčasného primátora Miloša Tamajku a ďalších sedem protikandidátov.

Na primátorský post v Skalici nastúpi prvýkrát žena, je ňou A. MIERNA

Anna Mierna získala podľa neoficiálnych výsledkov 1590 hlasov a nezávislú kandidátku Oľgu Luptákovu predstihla o 176 hlasov.