Trnavský kraj

V Seredi vyhral MARTIN TOMČÁNYI, poslancami sú bratia aj otec so synom

V 19-člennom mestskom zastupiteľstve bude 10 nezávislých poslancov, strana Starostovia a nezávislí kandidáti, Smer-SD a SNS majú dva poslanecké posty, po jednom KDH, Doma dobre a Spolu-OD.

V Trnave bola volebná účasť vyššia, o poslancoch rozhodol žreb

Vo voľbe o primátorský post na druhom mieste so ziskom 16,52 percenta hlasov skončil Rastislav Mráz za koalíciu Naše mesTTo (KDH, SDKÚ-DS, SZS).

Novým primátorom Starej Turej bude LEOPOLD BARSZCZ

Barszcz získal v komunálnych voľbách 1431 platných hlasov (48,90 %) a na druhé miesto odsunul doterajšiu primátorku Annu Halinárovú (Smer-SD), ktorá získala 1113 hlasov.

V Piešťanoch prevažujú v zastupiteľstve nezávislí kandidáti

Ako nezávislý kandidoval aj novozvolený primátor P. Jančovič, ktorý získal od piešťanských voličov 2930 hlasov, čo predstavuje 32,6 percenta hlasov, keď porazil doterajšieho primátora M. Tamajku.

Primátor Hlohovca priznal prehru vo voľbách predčasne, zvíťazil

Do mestského zastupiteľstva bolo zvolených 13 nezávislých kandidátov, jeden za SNS, dvaja na Národnú koalíciu a jeden za KDH.

Podľa predbežných výsledkov v Trnave vedie PETER BROČKA

Bročka by mal svoj post obhájiť v konkurencii šiestich protikandidátov. Poďakoval všetkým voličom, podľa jeho slov u nich zavážilo, ako sa mesto posunulo v uplynulých štyroch rokoch dopredu.,aktualizované 

Novým primátorom Senice sa stal MARTIN DŽAČOVSKÝ, vymení B. Grimma

Pri voľbe primátora odovzdalo platné volebné hlasy 6512 z 17.167 oprávnených voličov. O post primátora sa uchádzalo spolu deväť kandidátov. Džačovský získal 2109 hlasov.

Podľa predbežných výsledkov bude primátorom Piešťan PETER JANČOVIČ

P. Jančovič doteraz pôsobil ako mestský poslanec. Porazil súčasného primátora Miloša Tamajku a ďalších sedem protikandidátov.

Na primátorský post v Skalici nastúpi prvýkrát žena, je ňou A. MIERNA

Anna Mierna získala podľa neoficiálnych výsledkov 1590 hlasov a nezávislú kandidátku Oľgu Luptákovu predstihla o 176 hlasov.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár priznal volebnú prehru

Kollár mal troch protikandidátov, jedným z nich bol bývalý viceprimátor Oliver Pestún, podľa priebežných neoficiálnych výsledkov pravdepodobný víťaz volieb.

Primátorsky post v Myjave obhájil PAVEL HALABRIN

V Myjave mohlo využiť svoje volebné právo 9718 oprávnených voličov, do volebných miestností sa dostavilo 3974 voličov, z ktorých bolo platných 3898 hlasov.

Priebeh volieb v Gabčíkove je bezproblémový a bez narušení

Predseda miestnej mestskej volebnej komisie Szilárd Vida sa vyjadril, že voľby prebiehajú hladko a voliť prišlo pomerne dosť ľudí.

V Dunajskej Strede hlásia pokojný priebeh volieb

V štyroch volebných obvodoch a 18 volebných okrskoch v Dunajskej Strede bola použitá aj možnosť voľby do prenosnej urny.

V Sládkovičove sú komunálne voľby bezproblémové a bez narušení

Najprv bola účasť nízka, no aktuálne sa volebná účasť v Sládkovičove zvyšuje, povedala predsedníčka mestskej volebnej komisie Zuzana Sudová.

V Galante prebiehajú voľby zatiaľ bez problémov

V Galante môže voliť 13.790 oprávnených voličov. Približne v polovici z osemnástich volebných okrskov požiadali o prenosnú urnu.

V Šamoríne sú voľby pokojné, voliči požiadali aj o prenosnú urnu

O svojej predstave, prečo ísť voliť, sa podelil 40-ročný volič Tibor. Považuje to za dôležité, aby sa dosiahli určité zmeny.

Vo Veľkej Mači sú voľby pokojné, na starostu je iba jeden kandidát

S tragickou udalosťou menší záujem obyvateľov o veci verejné zapisovateľka volebnej komisie R. Lancz nespája.

V Dojči mužom nevadí, že im vládnu ženy, nezmení sa to ani teraz

Prevahu mali nežné polovičky aj medzi poslancami, keď z deviatich poslancov v obecnom zastupiteľstve bolo šesť žien.

V Hornom Bare chodia voliči priebežne, využili aj prenosnú urnu

V obci s vyše 1250 obyvateľmi môže podľa predsedníčky miestnej volebnej komisie Gabriely Sánkovej v dvoch volebných obvodoch odovzdať svoj hlas dokopy 1049 oprávnených voličov.

V Skalici si vyberajú primátora z rekordného počtu kandidátov

Niektorým voličom vyšší počet kandidátov nevadí, iným, naopak, áno.