Trnavský kraj

Múzejníci v Piešťanoch mapovali zaniknuté kúpeľné lokality

Lokality vyberali s ohľadom na vykonané staršie zbery zo 60. a 70. rokov 20. storočia tak, aby sa doplnil zbierkový fond aj o nové oblasti.

Múzeum v Seredi pripravilo výstavu Čarovná moc rastlín

Hlavným cieľom výstavy je zachytiť zlomok z krásy bohatstva slovenskej prírody a propagovať vedomosti o liečivých rastlinách.

V skalickej nemocnici sa narodilo v uplynulom roku 744 detí

Zo 755 narodených detí bolo 388 chlapcov a 367 dievčat.

Ambulantnú pohotovosť preberá pod svoju správu mesto Hlohovec

Priestory ambulantnej pohotovostnej služby na mestskej poliklinike prešli modernizáciou a potrebnými úpravami za zhruba 100.000 eur.,aktualizované 

V Trnave sa začína oprava Mikovíniho ulice, vodičov čakajú obmedzenia

Ak proces prác nespomalia mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky, rekonštrukcia úseku má byť hotová do konca mája.

Počet chrípkových ochorení vzrástol v Trnavskom aj Žilinskom kraji

Z dôvodu vyššieho počtu chorých detí boli vyhlásené chrípkové prázdniny v 24 zariadeniach. V okrese Trnava to bolo deväť materských škôl (MŠ) a jedna základná škola (ZŠ).,aktualizované 

Lekárska spoločnosť zorganizovala Kleiblove lekárske dni Záhoria

Konferencii predchádzal workshop s názvom Spolupráca psychosomatiky s klasickou medicínou. Lektorkou workshopu bola MUDr. Jarmila Klímová z Prahy.

ÚS rozhodol v rámci volebných sťažností o starostovi Čierneho Brodu

Nagy v podaní na ÚS namietal, že členovia miestnej volebnej komisie určili najmenej dva hlasy v jeho prospech nesprávne za neplatné. ,aktualizované 

Skalica vyhlásila anketu Športovec roka

Termín uzávierky na posielanie prihlášok je 13. február.

Na poliklinike v Senici pribudli noví lekári

Kým doteraz v poliklinike pôsobil jediný ortopéd raz týždenne, od januára pribudla ambulancia s novým ortopédom, ktorý je pacientom k dispozícii denne.

Lehnice získali dotácie na zníženie energetickej náročnosti budov

Ako pre TASR uviedol starosta obce František Szitási, obstarávanie prebehlo a na jar či v lete sa začne realizácia obidvoch projektov.

Halenárska a Hollého ulica v centre Trnavy zostanú jednosmerné

V roku 2008 sa pri spracúvaní generálneho plánu dopravy zistilo, že za 24 hodín po Hollého ulici prešlo až 4628 vozidiel, z ďalšieho sčítania v roku 2013 už vyšlo 5108 vozidiel za osem hodín.

Lehnice získali dotáciu na zvýšenie úrovne separácie odpadu

Predmetom projektu je tiež vybudovanie prístrešku na už existujúcom zbernom dvore či nákup hnuteľných vecí na podporu triedeného odpadu.

Vedenie D. Stredy sa stretlo s podnikateľmi,aby prerokovali investície

Ako pre TASR uviedol primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos, ide o priateľské stretnutie, na ktorom primátor informuje podnikateľov, ktorí najviac platia na daniach z nehnuteľnosti.

Primárku galantskej nemocnice Bodákovú ocenili titulom najlepší lekár

Stalo sa tak počas podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát.

Na organizátora Skalických dní a Trdlofestu bude verejné obstarávanie

Kompletné zabezpečenie oboch podujatí má na starosti spoločnosť Media Invest Company.

V Trnave sa otvára nový ročník participatívneho rozpočtu

Počas prvého verejného stretnutia sa bude môcť verejnosť dozvedieť viac o tom, ako participatívny rozpočet pre Trnavu funguje.

Ples mesta Dunajská Streda bude mať opäť charitatívny charakter

Na plese vystúpi hudobná skupina Black and White, ale aj speváci Imre Vadkerti, György Derzsi mladší, Koppány Kovács a ďalší.

Múzeum holokaustu v Seredi prináša Hrdinov J. Žiaka

Namiesto individuálneho príbehu, ktorý nedokážeme zo snímky odčítať, sa zameriavam na obhajobu konceptu hrdinstva, pretože ho potrebujeme, uvádza J. Žiak.

Chrípka v Trnavskom kraji postihuje najmä deti v predškolskom veku

Kvôli vyššiemu počtu prípadov ARO uzatvorili 11 školských zariadení, v okrese Dunajská streda štyri materské školy (MŠ), v okrese Galanta tri MŠ, v okrese Trnava tri MŠ a v okrese Piešťany jedna MŠ.