Zahraničie

Pri útoku v Afganistane bolo zranených päť českých vojakov

Podľa Generálneho štábu ozbrojených síl Českej republiky explodovala výbušnina uložená v aute, ktorá bola odpálená, keď bolo v blízkosti vozidlo patroly.

Nezvestný novinár v poslednom príspevku upozorňuje na slobodu tlače

Chášukdží v ňom chváli Washington Post za to, že uverejňuje jeho mnohé články preložené z angličtiny do arabčiny.

Sýria povolila OSN poslať pomoc do utečeneckého tábora Rukban

Októbrové obliehanie sýrskej armády a blokovanie pomoci zo strany Jordánska zapríčinili, že v utečeneckom tábore Rukban na juhovýchode Sýrie došli potraviny.

Lídri EÚ momentálne neplánujú mimoriadny summit o brexite v novembri

Po stredajšej večeri, na ktorej lídri EÚ o brexite diskutovali, to uviedol zdroj z prostredia Únie, ktorého citovala spravodajská stanica Sky News.

Renomovaný režisér Kirill Serebrennikov zostáva v domácom väzení

Rozhodlo sa o tom v stredu na jeho prvom neverejnom súdnom vypočutí v Moskve, po ktorom by mal vo štvrtok 25. októbra nasledovať prvý verejný deň súdneho konania.

MALA ŠŤASTIE V NEŠŤASTÍ: Clintonová bola účastníčkou dopravnej nehody

Nehoda sa udiala v utorok večer cestou na politické podujatie v meste Jersey City na území New Jersey.

M. Salvini: Sankcie uvalené voči Rusku sú šialenstvo

Krajne pravicový taliansky vicepremiér a minister vnútra zároveň povedal, že spraví všetko, čo je v jeho silách, aby ukončil sankcie EÚ.

Epidémia eboly v Kongu zatiaľ nepredstavuje celosvetové riziko

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) to uviedla v stredu po zasadnutí krízového výboru, ktoré zvolala v súvislosti s rastúcim počtom prípadov nakazenia ebolou v tejto krajine.

Stovky policajtov z Bruselu ohlásili práceneschopnosť, protestovali

Dôvodom nespokojnosti policajtov sú dôchodková reforma, predpisy týkajúce sa plateného voľna, ako aj prepracovanosť súvisiaca s nedostatočným početným stavom policajných zložiek.

Eurosocialisti majú dvoch kandidátov na lídrov, je ním aj Šefčovič

Predseda PES Sergej Stanišev v správe pre médiá upozornil, že európski socialisti majú vôľu aj prostriedky viesť silnú a angažovanú kampaň pre európske voľby, ktoré sa uskutočnia koncom mája 2019.

Fínska vláda prežila parlamentné hlasovanie o dôvere

Hlasovanie inicioval vládny kabinet premiéra Juhu Sipiläho, aby získal podporu parlamentných strán pre podľa jeho názoru nevyhnutné reformy.

Trump žiada Turecko o nahrávky súvisiace so zmiznutím novinára

Tureckí predstavitelia tvrdia, že existujú dôkazy o zabití a rozštvrtení Chášukdžího, žijúceho v Spojených štátoch, na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule.

Tajani: Mayová nepredložila žiadne nové návrhy o dohode o brexite

Podľa jeho slov bola atmosféra na úvod rokovaní oveľa uvoľnenejšia ako počas neformálneho summitu v Salzburgu, zároveň však dodal, že premiérka neponúkla žiadne zmeny v obsahu.

V Budapešti objavili mínometný granát

K nálezu privolali pyrotechnikov.

Irán: Sankcie USA na Teherán sú urážkou svetového poriadku

Spojené štáty uvalili v utorok na Irán sankcie, ktoré sa dotknú približne 20 subjektov vrátane bánk, obchodných spoločností a ďalších firiem napojených na iránske polovojenské jednotky Basídž.