< sekcia Zahraničie

Významný klerik šejk Ísá Kásim odcestoval na liečenie do Británie

Bahrajnský minister zahraničných vecí Chálid al-Chalífa predtým na sociálnej sieti Twitter uviedol, že výdavky za Kásimovo liečenie sa ponúkol zaplatiť aj kráľ Hamad ibn Ísá al-Chalífa, na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Kásim trpí bližšie neurčenou chorobou a nedávno utrpel zranenie pri páde.

Dubaj 9. júla (TASR) - Významný šiitský duchovný a predstaviteľ bahrajnskej opozície šejk Ísá Kásim odcestoval v pondelok z Bahrajnu na liečenie do Británie, informuje agentúra AP.

Opoziční aktivisti uviedli, že Bahrajn vydal šejkovi cestovný pas s ročnou platnosťou. Kásim je totiž prakticky bez štátnej príslušnosti, odkedy ho bahrajnský súd zbavil občianstva. Bahrajnské úrady jeho vycestovanie do Británie bezprostredne nepotvrdili.

Kásim trpí bližšie neurčenou chorobou a nedávno utrpel zranenie pri páde, píše AP. Za zdravotnú starostlivosť v Británii si zaplatí sám spolu so svojimi stúpencami, uviedli aktivisti.

Bahrajnský minister zahraničných vecí Chálid al-Chalífa predtým na sociálnej sieti Twitter uviedol, že výdavky za Kásimovo liečenie sa ponúkol zaplatiť aj kráľ Hamad ibn Ísá al-Chalífa.

V Bahrajne sa nachádza Piata americká námorná flotila. Krajina už niekoľko rokov rázne zasahuje proti disentu, píše AP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.