< sekcia Zahraničie

Francúzske diaľnice zažívajú tento víkend nápor dovolenkárov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Prvé zápchy sa na francúzskych cestách začali tvoriť už okolo 04.00 h SELČ. Na poludnie sa tam vytvorili kolóny áut v celkovej dĺžke viac ako 360 kilometrov.

Paríž 28. júla (TASR) - Diaľnice vedúce k letoviskám vo Francúzsku zažívajú počas tohto víkendu veľký nápor dovolenkárov. Ide totiž o víkend, keď "júlových" dovolenkárov v letoviskách masovo striedajú tí, ktorí si dovolenku čerpajú v auguste. Informovala o tom v sobotu rozhlasová stanica Europe 1.

Prvé zápchy sa na francúzskych cestách začali tvoriť už okolo 04.00 h SELČ. Na poludnie sa tam vytvorili kolóny áut v celkovej dĺžke viac ako 360 kilometrov, spresnil server www.ouest-france.fr. Tradične najhoršia bola situácia na diaľnici A7, známej aj ako Slnečná diaľnica a spájajúcej mestá Lyon a Marseille.

Kolóny áut boli dnes dlhšie smerom k letoviskám. V opačnom smere je situácia na cestách o niečo pokojnejšia a doprava plynulejšia. Ešte o niečo plynulejšia doprava sa očakáva v nedeľu.

Podľa Europe 1 počas tohto a budúceho víkendu je vo Francúzsku do služby povolaných 50.000 príslušníkov dopravnej polície a žandarmérie, pričom 30.000 z nich slúži na hlavných cestných ťahoch.

Ako spresnilo francúzske ministerstvo vnútra, táto mobilizácia policajných zložiek má okrem iného za cieľ bojovať proti prekračovaniu povolenej rýchlosti, dozerať na používanie bezpečnostných pásov všetkými pasažiermi vozidla, ako aj na rešpektovanie ďalších pravidiel cestnej premávky.

Ministerstvo vnútra motoristom vo svojom vyhlásení odporučilo, aby si na cestu vzali dostatok fliaš s vodou, keďže na väčšine územia Francúzska vládne horúce letné počasie a záchranné služby mali už mnoho výjazdov kvôli dehydrovaným ľuďom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.