< sekcia Zahraničie

Príčina smrti bábätka v pásme Gazy ešte nie je známa

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V lekárskej správe vystavenej 14. mája - v deň úmrtia Lajly Ghandúrovej -, nie je žiadna zmienka o slzotvornom plyne.

Gaza 31. mája (TASR) - Predstaviteľ zdravotníctva v palestínskom pásme Gazy v stredu oznámil, že smrť deväťmesačného dievčatka sa stále vyšetruje - dva týždne po tom, ako zdravotník spochybnil tvrdenia, že dieťa zomrelo na následky izraelského slzotvorného plynu použitého počas protestov Palestínčanov.

V lekárskej správe vystavenej 14. mája - v deň úmrtia Lajly Ghandúrovej -, ktorú mala možnosť vidieť aj agentúra AP, nie je žiadna zmienka o slzotvornom plyne. V správe sa píše, že dievčatko trpelo vrodenou srdcovou chybou a zomrelo, keď sa jej zastavil krvný obeh a dýchací systém.

V ten deň zahynuli v pásme Gazy pri protestoch proti Izraelu desiatky Palestínčanov, na ktorých strieľali izraelskí vojaci. Zranenia spôsobené aj slzotvorným plynom vtedy utrpeli stovky ďalších protestujúcich. Príbuzní Lajly vyhlásili, že dievčatko bolo na mieste protestov.

Hovorca ministerstva zdravotníctva v pásme Gazy Ašráf Kidra v stredu uviedol, že smrť dieťaťa sa stále vyšetruje. Ministerstvo najprv oznámilo, že dievčatko zabil slzotvorný plyn.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.