< sekcia Zahraničie

Jediné letisko na Malte po požiari opäť otvorili

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Predstavitelia letiska dodali, že evakuovali stovky pasažierov a požiar ovplyvnil celkovo 16 letov.

Valletta 20. februára (TASR) - Predstavitelia jediného letiska na Malte oznámili, že jeho utorkové zatvorenie na dve hodiny si vynútil požiar, ktorý vznikol v miestnosti s pumpami pre akvárium. Situácia si vyžiadala aj odklonenie šiestich príletov na Sicíliu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Pri požiari nikto neutrpel zranenia.

Oheň sa rozhorel v miestnosti, kde sa nachádzajú pumpy pre dekoratívne akvárium s rybičkami, umiestnené v príletovej hale medzinárodného letiska.

Predstavitelia letiska dodali, že evakuovali stovky pasažierov a požiar ovplyvnil celkovo 16 letov; desať odletov odložili na neskôr a šesť príletov presmerovali do mesta Catania na neďalekom talianskom ostrove Sicília.

Keď letisko znovu otvorili, presmerované lety sa vrátili na Maltu. Tamojšie medzinárodné letisko je jediné na tomto ostrove v Stredozemnom mori a nachádza sa päť kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Valletta.

Denník Times of Malta vychádzajúci v angličtine v skoršej správe napísal, že oheň údajne vypukol približne o 13.15 h miestneho času (SEČ).

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.