< sekcia Zahraničie

Rúhání: Vojenská sila Iránu nie je hrozbou pre jeho susedov

Hasan Rúhání, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Pokiaľ ide o napätie na Strednom východe, Rúhání vyhlásil, že na štáty tam útočia uchvatiteľské sily, ktoré sú v regióne rozmiestnené protiprávne a porušujú všetky medzinárodné normy.

Teherán 18. apríla (TASR) - Iránsky prezident Hasan Rúhání v stredu vyhlásil, že Irán bude vyrábať alebo kupovať akékoľvek druhy zbraní na svoju obranu. V prejave na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti Dňa armády Rúhání súčasne dodal, že iránske ozbrojené sily nie sú hrozbou pre susedné štáty. Píše o tom agentúra Reuters.

"Chceme informovať celý svet, že budeme vyrábať alebo nakupovať akékoľvek druhy zbraní, ktoré budeme potrebovať, a nečakáme a nebudeme čakať na schválenie zo strany cudzích štátov," povedal iránsky prezident.

Rúhání v prejave dodal, že Irán "zavádza politiku dobrých susedských vzťahov s krajinami regiónu a od nich očakáva to isté."

Iránsky prezident poukázal na to, že "jediný spôsob, ako vyriešiť problémy, je dialóg".

Dodal, že Teherán "spolu s rozvojom svojej armády bude naďalej vystupovať proti ozbrojeným konfliktom."

Pokiaľ ide o napätie na Strednom východe, Rúhání vyhlásil, že na štáty tam útočia "uchvatiteľské sily", ktoré "sú v regióne rozmiestnené protiprávne a porušujú všetky medzinárodné normy". Upozornil tiež, niekoľko krajín používa na dosiahnutie svojich cieľov teroristické organizácie.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.