< sekcia Zahraničie

ÚTOK PODPAĽAČA: Požiar vypukol v štúdiu animovaných filmov, 24 mŕtvych

Na snímke požiar trojposchodvej budovy štúdia animovaných filmov Kyoto Animation v meste Kjóto 18. júla 2019. Foto: TASR/AP

Muž rozlial okolo budovy horľavú látku a zapálil ju.

Tokio 18. júla (TASR) - Na najmenej 24 stúpol počet obetí na životoch, ktoré si vo štvrtok vyžiadal predpokladaný podpaľačský útok na štúdio animovaných filmov v japonskom meste Kjóto.

Zranenia utrpeli desiatky ďalších osôb, pričom plamene budovu vážne poškodili. Podľa polície sa javí, že požiar bol založený úmyselne, hoci motívy neboli bezprostredne známe.

Požiar v trojposchodovej budove štúdia animovaných filmov Kyoto Animation vypukol približne o 10.30 h miestneho času (03.30 h SELČ). Ľudia nachádzajúci sa neďaleko miesta začuli hlasný výbuch.

Bilancia mŕtvych v nasledujúcich hodinách neustále stúpala a telá postupne objavovali hasiči prehľadávajúci vnútro ohňom spustošenej budovy.

Miestne úrady, ktoré citovala agentúra AFP, uviedli, že zranenia utrpelo 35 ľudí, z ktorých desať sa nachádza vo vážnom stave. V čase vypuknutia požiaru bolo v budove približne 70 ľudí.

Polícia prípad vyšetruje s tým, že ide o možné podpaľačstvo, ktorého sa dopustil muž, následne takisto hospitalizovaný so zraneniami.

Muž rozlial okolo budovy horľavú látku a zapálil ju, pričom povedal "Zomrite!" uviedol pre AFP hovorca polície prefektúry Kjóto.

Štúdio animovaných filmov Kyoto Animation, známe aj pod skratkou KyoAni, vyrába obľúbené animované seriály a filmy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nZranenia utrpeli desiatky ďalších osôb, pričom plamene budovu vážne poškodili. Podľa polície sa javí, že požiar bol založený úmyselne, hoci motívy neboli bezprostredne známe.
\r\n
\r\nPožiar v trojposchodovej budove štúdia animovaných filmov Kyoto Animation vypukol približne o 10.30 h miestneho času (03.30 h SELČ). Ľudia nachádzajúci sa neďaleko miesta začuli hlasný výbuch.
\r\n
\r\nBilancia mŕtvych v nasledujúcich hodinách neustále stúpala a telá postupne objavovali hasiči prehľadávajúci vnútro ohňom spustošenej budovy.
\r\n
\r\nMiestne úrady, ktoré citovala agentúra AFP, uviedli, že zranenia utrpelo 35 ľudí, z ktorých desať sa nachádza vo vážnom stave. V čase vypuknutia požiaru bolo v budove približne 70 ľudí.
\r\n
\r\nPolícia prípad vyšetruje s tým, že ide o možné podpaľačstvo, ktorého sa dopustil muž, následne takisto hospitalizovaný so zraneniami.
\r\n
\r\nMuž rozlial okolo budovy horľavú látku a zapálil ju, pričom povedal \"Zomrite!\" uviedol pre AFP hovorca polície prefektúry Kjóto.
\r\n
\r\nŠtúdio animovaných filmov Kyoto Animation, známe aj pod skratkou KyoAni, vyrába obľúbené animované seriály a filmy.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Muž rozlial okolo budovy horľavú látku a zapálil ju."}